newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Українські мандрівники відкрили у Чилі новий льодовик

1,6 т.
Українські мандрівники відкрили у Чилі новий льодовик

На мапі світу з'явиться ще одна Україна. Це льодовик, який українські мандрівники відкрили у Чилі. Тамтешня влада видала їм офіційний сертифікат, що підтверджує відкриття і цю назву. Українські мандрівники їдуть туди, де ще не були. Обійшовши увесь світ, окрім Австралії, вони вирушили на станцію Вернадського, щоб із земляками-полярниками відсвяткувати десяту річницю заснування української метеостанції. Щоб дістатися полярників, мандрівникам довелося із Аргентини до Антарктичного півострова перетнути протоку Дрейка - одне з найнебезпечніших місць земної кулі. А хто спромігся на це - той має неабиякі привілеї.

Видео дня

Ганна, мандрівниця:

- Только человек, который прошел пролив Френсиса Дрейка, может спокойно пробить себе левое ухо, повесить сережку. А после этого в любом портовом кабаке сесть и положить ноги на стол. Мы почему-то этого не сделали. Почему - не могу понять.

З Антарктичного півострова мандрівники повернулися на Вогняну землю, що біля берегів Чилі. Команда розділилася. Шестеро попливли на катамарані протокою Бігль між островами.

Сергій Коротєєв, мандрівник:

- Когда я получал документы на прохождение, капитан порта Вильямса сказал, что если мы дойдем до какого-нибудь ледника, не обозначеного на карте, то можете присвоить ему какое-то имя.

Тепер на Вогняній землі виникла маленька Європа: там розташовані льодовики Італія, Франція, Румунія, Нідерланди. А віднедавна - ще й Україна.