newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

У Києві знайшлися послідовники майора Мельниченка

 У Києві знайшлися послідовники майора Мельниченка

Схоже, що лаври майора Мельниченка до цих пір не дають спокою деяким його послідовникам. 19 грудня СБУ провела спецоперацію, під час якої в офісі київської комерційної фірми було вилучено великий підслуховуючий арсенал, зокрема, різноманітні «жучки», пристрої для таємного відеоспостереження, апаратура, яка дозволяє входити до баз даних правоохоронних та контролюючих органів, а також знімати необхідну інформацію із систем мобільного зв’язку.

Як заявив сьогодні на брифінгу в СБУ перший заступник керівника цього відомства Валентин Наливайченко, прилади, які були вилучені у зловмисників, переконливо свідчать: за допомогою таємної електроніки можна було виконувати замовлення на прослуховування вищих керівників держави. Ця техніка була ввезена в Україну незаконно. Під час обшуку в офісі фірми було знайдено список з прізвищами суддів Конституційного Суду України, деякі інші документи, які дозволяють висунути переконливу версію про те, що послідовники майора Мельниченка виконували чиєсь замовлення. Спецслужба запевнює, що невдовзі знайде тих, хто міг бути зацікавлений у збиранні такої інформації.

Видео дня

Крім того, Валентин Наливайченко повідомив, що ця комерційна фірма  пропонувала широкий спектр послуг щодо збирання конфіденційних даних. Розцінки коливалися від 300 доларів до 100 тисяч «зелених». У розпорядженні СБУ опинилося чимало електронних носіїв, які ще не розшифровані . Цілком можливо, що на них зберігається різноманітна інформація, в тому числі і відео, щодо представників політичного та державного Олімпу.

Нині затримано керівника цієї фірми. Спецслужба з’ясовує, чи мали відношення до незаконного прослуховування співробітники правоохоронних органів.