Темники на НТН: дочекались

Темники на НТН: дочекались

Як повідомляв, ОБОЗ, З каналу НТН звільнилась головний редактор Наталя Катеринчук. В інтервю газеті "ДЕЛО", пані Наталя сказала, що її звільнення пов'язане з появою на каналі темників.

Видео дня

Зміни, що розпочались на НТН пов'язують з появою на каналі людей з редакції "Інтеру", що відомий своїми політичними прихильностями. Як повідомляє ТЕЛЕКРИТИКА, серед цих людей був Олександр Пилипець, колишній ведучий програми «Народна платформа» та випусковий редактор ранкових новин каналу «Інтер». Олександр Пилипець з’явився на НТН на початку липня, у складі «інтерівської» команди, прихід якої на канал лобіював новий генеральний продюсер Олексій Семенов. Семенов, як відомо, у 2002-2004 роках, коли «Інтер» контролювала партія СДПУ(о), також був причетним до політично забарвлених проектів «Інтеру». Втім, конкретних посадових обов’язків нового співробітника в редакції не оголошували. Але, коли Наталія Катеринчук пішла влітку у відпустку, Олександр Пилипець активізувався, начебто виконуючи обов’язки головного редактора, й спробував запровадити в редакції певні правила, дуже схожі на цензуру. Почалось із утручання в роботу журналістів, потім редакції новин було оголошено список політиків, яких не можна показувати. Нарешті, Олександр Пилипець попросив скласти для нього список співробітників інформаційної служби НТН із зазначенням їхніх політичних симпатій...

Редакція чинила опір спробам запровадити цензуру. «Путч» було припинено з поверненням із відпустки Наталії Катеринчук. Після цього Олександр Пилипець зник із каналу майже на три місяці, хоча ніхто не оголошував про його звільнення. Як розповідають журналісти, сьогодні, 22 листопада, Пилипець уперше знову з’явився в редакції. Є підстави вважати, що найближчим часом саме його збираються представити колективу як нового головного редактора

Роман Скрипін, медіа-директор інформаційного агентства «РБК-Україна», екс-шеф-редактор 5 каналу:

За інформацією, яку я отримав із власних джерел, на каналі йдеться і про серйозніші речі. Власники, або ті, хто став власником НТН, поставили питання про контрольованість контенту. Вони мають бажання перетворити новини цього каналу на рупор Партії регіонів.

В’ячеслав Піховшек, ведучий програми «Епіцентр», екс-керівник ТСН, канал «1+1»:

Сама ситуація вже дуже суттєво вдарила по іміджу Едуарда Прутніка. Ми розуміємо, що опосередковано він усе ж таки зберігає контроль над каналом. Ця молода людина тільки робить перші кроки в політиці, і я, наприклад, категорично проти того, щоб ліпити якісь ярлики «донецьким», давати їм визначення «бандити» і т.п.

Михайлина Скорик, голова Київської незалежної медіа-профспілки:

Якщо профспілковий осередок буде грамотно вести переговори з власниками, то зможе вирішити всі питання, як свого часу в 2004 році це зробили журналісти «Бізнес-студії» на телеканалі СТБ, журналістів якої неочікувано поставили перед фактом, що ця студія закривається через зміну редакційної політики каналу за бажанням власника.

Читайте також

Томенко: НТН змінює формат - назад до кучмізму?