newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Черновецький - лише пішак у грі Сандея за владу в Україні?

Черновецький - лише пішак у грі Сандея за владу в Україні?

На сьогоднішній прес-конференції за участю керівників суспільних організацій "Діалог" Я. Щекатурова, "Культи і суспільство" В.Чабаненка, "Союз захисту сім’ї і особистості" В. Пєтухова, було висловлено, що ситуація зі статусом релігійних організацій в Україні викликає занепокоєння: закон України про свободу совісті гарантує безкарність всім лідерам і засновникам релігійних організацій. Найбільше турбує експертів ситуація, що склалася з церквою «Посольство Боже». Ця церква вже має близько п’яти тисяч прихожан у Києві, причому розміри її стрімко ростуть, а свого часу, за словами організаторів «Сандей вивів на Майдан десять тисяч киян».

Видео дня

Особливо лякає ця ситуація, якщо вийти за межі Києва:

За словами організаторів прес-конференції, «Посольство Боже» має вплив не лиш на політику Києва, тут маємо говорити про вплив на політику держави і всіх державних органів, тому варто акцентувати загрозу експансії соціально-політичного рівня.

Свої слова організатори прес-конференції підкріпили фактами.

Так, наприклад, не зрозуміло, чому без жодного розслідування видається земля під будівництво величезних храмів для харизматичних церков, чому саме через них проводиться соціальна програма про створення домів родинного типу, чому вони можуть відкривати загальноосвітні школи. Не зрозуміло також, чому нові законопроекти дають більшу свободу для діяльності сект і їхніх лідерів, чому Луценко, головний міліціонер країни нагороджує пасторів «Посольства Божого» медалями за успіхи у боротьбі з наркоманією – адже не компетенція міліції – стежити за успіхами у лікуванні наркозалежних.

Турбуються соціальні організації також з того приводу, що «Посольство Боже» підтримує міжнародну програму «Новий світовий лад», і у 2004 році у Латвії лідером цієї програми було дано обіцянку побудувати на території України нову державу, де при владі будуть «справжні християни».

Оглядач найближчим часом збирається ширше розкрити цю проблему. Отож, далі буде…