newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Понад тисячу пар взуття з усього світу зібрав Микола Кальченко

546
Понад тисячу пар взуття з усього світу зібрав Микола Кальченко

Понад тисячу пар взуття з усього світу зібрав у своїй однокімнатній квартирі киянин Микола Кальченко. До унікальної експозиції чоботаря увійшли старі повоєнні моделі ручної роботи та найсучасніші фасони з вишуканих будинків моди. Все це заради втілення в життя мрії колекціонера - створити столичний музей і виставку взуття видатних постатей української політики, науки та культури.

Видео дня

Марина Пономарьова, 5 канал: - Одна пара ненового вже взуття може багато розповісти і про її власника, і про країну-виробника. Такі стукалки у 18 сторіччі вдягали маленькі на зріст японки, такі лапті носили українські селяни, а над цією американською парою сорокових років ще має попрацювати майстер.

Будь-яке взуття, що потрапляє до дбайливих рук пенсіонера Миколи Кальченка обов'язково проходить курс реабілітації. Парі повертають пЕрвісну форму, оновлюють старі деталі, фарбують. І лише потім готовий експонат посідає своє місце в експозиції.

Микола Кальченко, колекціонер взуття:

- Вот этот сапог. Я с него сделаю вот такой. Вот с этого сапога, вы видите, я беру, собираю.

У дитинстві так "перебирати" взуттям Миколі Дмитровичу недовелося: одну пару у багатодітній сім'ї часто носили по черзі. Тепер у його квартирі ледь вистачає місця для проходу. Усі кімнати та навіть балкон битком набиті вишуканими черевичками на будь-який смак.

Микола Кальченко, колекціонер взуття:

- Вот эту пару мне подарили на фирме итальянской. Я попросил их: дайте мне в подарок на выставку и он мне дал, директор. Он просил за них 60 гривень, но я говорю: у меня нет.

Професійний кравець Микола Кальченко вже не може байдуже пройти повз жодну побачену пару. Постоли, чешки або чоботи для нього - справжні витвори мистецтва. Пристрасть пенсіонера до взуття, хоч і зовсім не прибуткова, але далекоглядна. Микола Дмитрович не припиняє писати листи до столичної мерії, аби дозволили йому створити справжню безплатну виставку.

Офіційної відповіді, а тим більше допомоги, від міської влади на відкриття єдиної у світі галереї взуття від поважних осіб Микола Дмитрович ще не отримав. Але вже точно знає: першим експонатом у такому музеї мають бути черевики Віктора Ющенка.