В Об'єднаних Арабських Еміратах з'явися найбільший у світі сніговий курорт

400
В Об'єднаних Арабських Еміратах з'явися найбільший у світі сніговий курорт

Комплекс побудували серед пустелі неподалік столиці країни Дубаї. Ковзанка працюватиме цілий рік, принаймні власники обіцяють забезпечувати курорт штучним снігом постійно.

Донедавна в Дубаї їздили погрітися на сонечку, відтепер можна буде й покататися на лижах. Просто посеред пустелі виріс гігантський сніговий курорт. Лижний комплекс нічим не відрізняється від своїх аналогів у Альпах. Тут є підйомники, снігові патрулі та навіть спеціальні траси - від "зеленої" - для початківців, до "чорної", для шанувальників лижного екстриму. Територія, яку вкривають 6 тисяч тон штучно завезеного снігу, за площею дорівнює трьом футбольним полям. Спуски побудовані всередині величезної металевої труби - найвища точка слалому - наче останній поверх 25-поверхової будівлі. Та на цьому снігові розваги не закінчуються. Тут є ще й траси для санного спорту, бобслею та лижна школа.

Самуель Тан, підприємець з Малайзії:

- Справді вражаюче. Це неймовірно, - такий великий комплекс і просто серед пустелі. Ми не вірили, що Дубаї може так розвинутися. Влада обіцяє, що це ще не всі дивовижі, каже далі буде більше.

У перший же день відкриття до комплексу завітало чимало відвідувачів. Однак, на спуски всіх охочих допускакють не одразу. Спочатку треба довестИ, що впевнено тримаєшся на лижах, та вмієш кататися. Тільки тоді інструктори нададуть відповідний дозвіл. Задоволення таке кошутє зовсім не дорого - 35 доларів. Крім того, лижне обладнання та одяг входять у ціну квитка. Власники комплексу врахували і національні особливості місцевого населення. Араби, які надають перевагу національному одягу, матиють спеціальні костюми чорного кольору. Власне, сінговий курорт стане найпопулярнішим місцем серед місцевих мешканців. Їхати далеко не треба. Тай заховатися від спеки є куди. Влітку температура у Дубаї підвищується до 40 градусів за Цельсієм.

Снігове покриття у комплексі створюють за допомогою водяних гармат, які ропилюють воду в атмосфері за певної температури. Її сталий рівнеь - нижче нуля, постійно підтримують спеціальні охолоджувачі. Сніговий будинок може за раз вмістити понад півтори тисячі людей.