Тимошенко подарувала Томенкові 41 троянду

Тимошенко подарувала Томенкові 41 троянду

А дружина — квиток на концерт

У понеділок о 9.45 "ГПУ"зателефонувала на мобільний Миколі Томенку, 41 рік,

аби привітати із днем народження, який речник помаранчевої революції відзначав у неділю.

— У вас тільки три хвилини! — офіційно заявив екс-віце-прем'єр. — Я вже під'їжджаю до роботи... А про що, власне, будемо говорити? — холодно поцікавився іменинник. Дізнавшись, що про вчорашній день народження, Микола Володимирович відтанув.

Видео дня

— Дякую за привітання. Треба подумати, про що можна розповідати, а що є секретом... приватним життям, — зважено промовив він. — Ну, що, — добре поставленим, чітким і тепер дуже знайомим "майданівським" голосом продовжив. — Відзначали ми в ресторані "Фортеця". Це такий заклад на Виноградарі, дуже симпатичний. Одразу пояснюю контекст події, — попередив Томенко, — оскільки святкував не круглу дату, а 41-й день народження, то зібрав друзів і колег, яким уже за 40. Хоча, звичайно, були й ті, кому за 30, - додав він у дужках. -У такому віці, як у мене, змінюється світогляд, — серйозно зауважив він. — Лише зараз я усвідомив, яке воно — життя.

- І яке воно у вас? - встигаю "встромити" запитання.

— Я тепер консервативніший, менш революційний і більш толерантний, — пояснив пан Микола... — От уроди! — раптом чую в трубці. — Знову біло-блакитні стрічки роздають. Біля ЦВК, уявляєте! Такі жахливі стрічки, немов на цвинтарі, — обурився Томенко. — Так от, я зібрав на день народження друзів, — повернувся політик до приємної теми. — Тих, із ким товаришую ще зі студентської лави, з аспірантури, з ким дружив у молоді роки. Це люди, яким я довіряю і яких люблю. Крім звичайного сидіння за столом, була купа конкурсів. Однокурсники пригадували життя 80-х, тогочасні пісні... Очевидних переможців не було, але ми отримали масу задоволення.

- А які пісні того часу любите й пам'ятаєте ви?

— Дуже багато незабутніх шедеврів Володимира Івасюка і майже весь репертуар "Машины времени". До речі, 14 грудня я йду на їхній концерт, — по-хлопчачому радісно зізнався Томенко. — Дружина подарувала мені квиток. Я страшенно щасливий!

- А що дарували інші гості?

— Знаючи мою слабкість до читання, принесли багато книг. Одна з найцінніших — це опис символіки козацьких полків. Ну от, знаєте, у нас у книзі за Зборівським договором — перелік прізвищ реєстрового козацтва, а тут — структура, символіка, кількість... Ну все про козацьку Україну, — трохи плутано пояснив Микола Володимирович.

- А найнесподіваніший подарунок?

Юля Володимирівна презентувала мені 41 троянду, уявляєте? Це так гарно було... Я вже доїхав, — перервав розповідь Томенко. — О привіт, привіт, — почав вітатися з ки-мось із колег і несподівано кинув трубку.

— У мене вже нарада почалася, — швидко повідомив він, коли я вдруге передзвонила. — Краще поговоримо через годину.

Ні за годину, ні за дві пан Томенко трубки не брав. Кажуть, нарада якраз і була присвячена дню народження Миколи Володимировича. Ведучого помаранчевого Майдану вітали колеги-політики.

Дарія ГОРСЬКА, «Газета по-українськи»

www.gpu-ua.info