Патріарх Філарет піде в оперу

150
Патріарх Філарет піде в оперу

13 грудня 2005 р. – в день святого апостола Андрія Превозванного – основоположника Української Церкви, який першим проповідував Христове Євангеліє в українських землях і благословив Київські гори, в столиці відбудеться Перший Всеукраїнський церковно-громадський форум «За Українську Помісну Православну Церкву». В ньому візьмуть участь Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, архієреї, священики і віруючі Київського Патріархату, представники органів влади, наукової і творчої інтелігенції. Метою форуму є засвідчити широку громадську підтримку ідеї єдності та незалежності Православної Церкви в Україні. Форум відбудеться в приміщенні Національної Опери.

Видео дня

Згідно канонів і традицій Православ’я в незалежній Українській державі має бути Українська Помісна Православна Церква – єдина зі Світовим Православ’ям у віровченні та молитві, але адміністративно незалежна від інших Помісних Церков. Проголосивши 1921 р. свій помісний статус і відновивши його в 1990 р., Українська Церква бореться за його визнання іншими Помісними Церквами і за єдність Православ’я в Україні. В цій боротьбі вона спирається тільки на Божу допомогу і на підтримку українського народу.

Згідно соціологічних опитувань, стверджує офіційний сайт УПЦ Київського Патріархату, які проводяться протягом останнього десятиліття, Київський Патріархат підтримує переважна більшість віруючих в нашій державі. А це свідчить, що Україні потрібна єдина Українська Помісна Православна Церква, як духовне джерело, яке єднає український народ. Без духовної незалежності не може бути незалежності політичної чи економічної, без Помісної Української Церкви неможливе буття незалежної України.