УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Гість Пінчука став приводом для скандалу в Уряді Єханурова

1,1 т.
Гість Пінчука став приводом для скандалу в Уряді Єханурова

Народний депуат, бізнесмен і зять Кучми Віктор Пінчук стверджує, що він не причетний до першого конфлікту в Уряді Єханурова. Нагадаємо, що Прем'єр звинуватив МЗС у погіршенні відносин із Китаєм через те, що українську візу отримав посадовець з Тайваню - країни, яку Китай не визнає.

Заплутана і напружена міжнародна політика стала причиною конфлікту в Уряді Єханурова. Прем'єр-міністр звинуватив Міністерство закордонних справ в ускладенні відносин із Китаєм. Як виявилося МЗС видало українську візу офіційному представнику Тайваню. А Тайвань - це провінція у складі Китаю, яка вже півстоліття вважає себе незалежною державою, не визнаною проте офіційним Китаєм. Більше 10 років тому Пекін радив Україні утримуватися від офіційних стосунків із Тайванем. І коли до цієї поради не дослухалися, Китай, за словами українського Прем'єра, зайняв жорсткішу позицію у принциповому для України питанні - вступі до Світової організації торгівлі. Міністр закордонних справ відреагував на критику наступного дня. Він заявив, що питання видачі візи громадянину Тайваню погодили із Китаєм.

Борис Тарасюк, міністр закордонних справ:

- Що стосується видачі візи громадянину Тайваню, то я хочу сказати, що дане питання немає актуальності і немає сенсу про це питання. Ми це питання полагодили з офіційними представниками китайської народної республіки. Доречі, віза видавалася бізнесова і на запрошення відомого бізнесмена і народного депутата Віктора Пінчука. Так що запитання треба ставити до нього.

Цей громадянин Тайваню - радник тамтешнього президента - пояснив депутат Віктор Пінчук. Однак імені посадовця не назвав. Інцидент стався на початку листопада, коли Пінчук організував у Києві засідання міжнародної антикризової групи. Це громадська організація, до якої входять багато колишніх посадовців і дипломатів, а також політики і бізнесмени. Віктор Пінчук, як організатор події, розіслав усім учасникам запрошення. А коли до Києва приїхав і тайванець, Китайське посольство висловило стурбованість. Сумніви китайців, за словами Пінчука, розвіяв голова організації Кріс Патен, який був останнім губернатором Гонконгу перед входженням того до складу Китаю.

Віктор Пінчук, народний депутат:

- Когда руководство посольства пришло к нам на ужин и увидело Криса Паттена, они были в шоке, для них он как супер-звезда. И он им рассказал им ситуацию, пояснил все, сказал, если надо, я сейчас позвоню своему другу-министру иностранных дел Китая и ему тоже все объясню. То есть никакого влияния на ситуацию в украинско-китайских отношений это не имеет вообще.

На сайті антикризової групи ми знайшли одного представника Тайваню, який входить до Ради директорів організації. Ним виявився Джеймс Хуанг, який працює в адміністрації президента Тайваню. Саме через нього в Уряді Єханурова стався перший скандал. І попри пояснення сторін, не зрозуміло, чи погіршилися через нього ще й відносини між Україною та Китаєм.