УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Українські миротворці забезпечуватимуть безпеку інавгурації Президента Ліберії

228
Українські миротворці забезпечуватимуть безпеку інавгурації Президента Ліберії

Українські миротворці забезпечуватимуть безпеку під час інавгурації новообраного Президента Ліберії пані Еллен Джонсон-Серліф. Про це повідомили в прес-службі Міноборони. У Ліберії група офіцерів управління 56-го окремого вертолітного загону Збройних Сил України взяла участь у брифінгу з представниками цивільних і військових авіаторів, які виконують завдання Місії ООН у цій країні.

Видео дня

Під час брифінгу його учасники розглянули ініціативу керівництва Місії ООН у Ліберії стосовно суттєвого збільшення кількості повітряних патрулів над територією цієї країни на період запланованої на 16 січня церемонії інаугурації президента Республіки Ліберія, обраного шляхом демократичних виборів.

За словами командира 56-го окремого вертолітного загону Збройних Сил України полковника Петра Пліса, привітати нового президента країни прибудуть керівники ООН, офіційні представники африканських країн-сусідів, США, Великої Британії, Франції, Китаю та інших країн світу.

Зважаючи на це, керівництвом Місії ООН у Ліберії, органами правопорядку країни на період інавгурації та на кілька днів після неї будуть введені додаткові заходи безпеки і охорони у столиці – місті Монровія та на шляхах, що ведуть до неї.

"Зокрема, маршрут переміщення більшості VIP-персон від аеропорту до столиці країни у світлий час доби постійно патрулюватиме пара українських бойових вертольотів Мі-24, супроводжуючи колони автомашин та підтримуючи взаємодію з наземними силами Місії ООН у Ліберії", – повідомив полковник Петро Пліс. Як він додав, особлива увага також приділятиметься безпеці під’їздів до центральних органів влади, готелів, переміщенню великих груп населення тощо.

Небо над ліберійською столицею патрулюватимуть і українські десантно-транспортні вертольоти Мі-8МТ. На бортах авіаційних машин знаходитимуться спеціальні військові спостерігачі з міжнародного контингенту, які підтримуватимуть зв’язок з основними силами. Пара вертольотів Мі-8МТ, обладнаних для виконання медичної евакуації та пошуково-рятувальних завдань, знаходитиметься в режимі 30-хвилинної готовності до вильоту на випадок непередбачуваної ситуації.

Решта українських гелікоптерів Мі-8МТ чергуватимуть на додаткових аеродромних майданчиках у 30-хвилинній готовності до вильоту у вказані райони з метою доставки і десантування спеціального миротворчого підрозділу швидкого реагування для усунення будь-яких заворушень серед місцевого населення, якщо такі відбудуться.

Командир 56-го окремого вертолітного загону ЗС України підкреслив, що таким чином навантаження на український миротворчий підрозділ у ці дні збільшиться майже удвічі. "Загалом до забезпечення запланованих заходів планується залучити до 9 українських вертольотів. Техніка і льотно-підйомний склад готові виконати поставлені завдання", – наголосив військовий льотчик 1-го класу полковник Петро Пліс.

На даний час загін працює у звичному режимі. Щодня виконуються польоти з патрулювання кордонів, спостереження, перевезення вантажів, особового складу та персоналу Місії ООН. Вертолітниками нової – 16-ї – ротації вже перевезено більше 270 пасажирів та майже 11 тонн вантажу. Українські екіпажі провели в африканському небі близько 115 годин, виконавши 65 польотів на гелікоптерах Мі-8МТ та Мі-24П.