УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Биркування ялинок зменшило їх вирубку браконьєрами вдвічі

387
Биркування ялинок зменшило їх вирубку браконьєрами вдвічі

Завдяки биркуванню сосен та ялин вдалося зменшити вирубування новорічних дерев браконьєрами вдвічі. Про це повідомили в прес-службі Держлісагентства. Зокрема, порівняно з 2010 роком показник порушень в 2011 році зменшився в деяких областях в середньому вдвічі. По всій Україні в передноворічний період було проведено 15 187 рейдів, виявлено незаконно зрубаних ялинок 4 962 шт., порушниками було сплачено штрафів на 54 тис. грн.

Видео дня

"Багато в чому серйозне зменшення незаконних рубок ялин і сосен пов'язане тим, що цього року ялинкова продукція вперше була з бирками, на яких знаходилася інформація про походження дерева (відомості, з якого лісгоспу і лісництва воно було відпущене). Це нововведення полегшило виявлення незаконно зрубаних дерев і зупинило багато браконьєрів від нечесного промислу. Крім того, посилена спільна робота лісової охорони та МВС і привели до такого позитивного результату цією зимою", - сказав Макарчук, перший заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України.

Загалом лісоводи підготували для продажу 734 340 биркованих сосен і ялин. Найактивнішими у продажу новорічних красунь стали лісгоспи Полтавського, Волинського, Житомирського і Луганського обласних управлінь. На 31 грудня 2011 року за продані сосни і ялини лісівники країни виручили 32 473 199 грн, середня ціна новорічного деревця в лісгоспах становила 44 грн.