Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Жизнь

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

З Міжнародним днем Інтернету!

347

Сьогодні – 4 квітня – Міжнародний день Інтернету. Точніше, один з днів – 17 травня ми відзначатимемо день заснування Мережі Інтернет.

Було досить багато спроб призначити дату інтернетно-святкового дня, але не одна з них так і набула статусу "традиційної".

Непомітно, але назавжди, Інтернет увійшов в наше життя. Але з'явився він, як додатковий продукт наукових дослідженнь Європейського центру з ядерних досліджень (CERN, і Адроний коллайдер теж вони видумали). Тім Бернес-Лі удосконалив в CERN електронну систему внутрішнього документообігу із допомогою гіперпосилань. Так з'явився протокол HTTP і мова HTML, які і розвинулися у всесвітню мережу Інтернет.

Існує легенда (ось і нова міфологія народжується), що 4 квітня Міжнародним днем Інтернету призначили програмісти тому, що графічне позначення дати – 4.04 – схоже з позначенням мережевої HTTP помилки 404 (видалення запитуваної WEB-сторінки).

У 2002 р Папа Римський Іоанн Павло ІІ затвердив Санкцію на святкування Міжнародного дня Інтернету 4 квітня – в день по смерті Святого Ісидора Севільського. І як має бути, Ісидора Севільського було обрано покровителем Інтернету відкритим голосуванням на сайті Ватикану.

Для довідки, Ісидор Севільський був покровителем усіх учнів, а також автором першої відомої в історії 20-ти томної енциклопедії "Etymologiae". Саме він вперше застосував в своїх роботах перехресні посилання, які дуже віддалено, але нагадують сучасні гіперпосилання.

Тепер Інтернет став свого роду загальнолюдської енциклопедією знань. Вільний потік інформації дозволяє нам самостійно мислити і розвивати нові ідеї. Але і відповідальність за Свободу – дуже велика!

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги