СпортLady

"І розіллється слава України по всій вселенній": вислови Пантелеймона Куліша про минуле, актуальні нині

3.1тЧитать новость на украинском

Пантелеймон Куліш помер у 1897 році, але цитати з книжок, які він написав за життя, актуальні й зараз. "Обозреватель" зібрав деякі з них.

“Весело й тяжко згадувати нам тебе, старий наш діду Києве! Бо й велика слава не раз тебе осіяла, і великії злигодні на тебе з усіх боків збирались… Скілько-то князів, лицарства і гетьманів добуло, воюючи за тебе, слави; скілько то на твоїх улицях, на тих старосвітських стогнах, на валах і церковних цвинтарях пролито крові християнської! Уже про тих Олегів, про тих Святославів, про ти ясири половецькії нічого й згадувати. Ту славу, тії злигодні вибила нам із голови безбожна татарва, як уломився Батий у твої Золоті ворота. Буде з нас і недавніх споминок про твою руїну” (“Чорна рада”, 1857)

"Їсте, п'єте, спите і любите Вкраїну... Як не любить її, безсудницю, коли за те, за те одно, що вміли гнути спину перед ледачими людьми, як і самі, діди, батьки та й ви з синками та дочками постали значними людьми або й панками!" ("Вельможній Покозаччині", 1893)

"І чужі ми чужениці в рідній Україні, як пташина без гніздечка на німій руїні" ("Ключ розуміння", 1882)

"А тим часом дбаймо про свою словесну автономію, творімо свою автономічну будучину, знаймо добре, що ми в себе дома, серед своєї рідної сім'ї, у своїй рідній хаті, що нам ніхто її не дасть, ніхто не відійме, ніхто ж і не обогріє та й не освітить її так, як ми самі" ("Листи", 1892)

"Воскреснеш, нене, встанеш з домовини... Тебе я словом правди привітаю, і розіллється слава України по всій вселенній, од краю до краю" ("Слово правди", 1882)

"Тихо Дунай, тихо жовті піски миє. Як згадаю Україну, серденько заниє" ("Дунайська дума", 1862)

Читайте все новости по теме "Книгобоз" на Обозревателе.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие

Наши блоги

Hit-парад