УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Шкіль: «Аборти гублять мільйони життів»

Шкіль: «Аборти гублять мільйони життів»

Народний депутат від БЮТ Андрій Шкіль зареєстрував у Верховній Раді законопроект, яким пропонується заборонити операції зі штучного переривання вагітності. Противники такого підходу вже зараз говорять про уневажнення права жінки самій розпоряджатися власним тілом та життям. Окрім того, вони вказують на можливі ризики: зростання кількості підпільних абортів тощо. Автор же законопроекту має власний погляд на проблему: на його думку, не можна миритися із тим, яку кількість життів ненароджених громадян України щорічно забирають аборти. «Обозреватель» записав з нардепом короткий бліц.

- Пане Андрію, ідея щодо законодавчої заборони абортів вперше була озвучена представниками церкви. Відтак вони звернулись до вас?

- Не представники церкви – це надто розмите визначення. Голови церков – греко-католицької та римо-католицької – звернулися до влади. Влада проігнорувала таку ініціативу, а я відреагував. Бо ситуація справді вельми загрозлива. За 20 останніх років 20 мільйонів дітей були знищені через аборт.

- У законопроекті сказано: «Проведення операцій зі штучного переривання вагітності заборонено, окрім випадків, встановлених законом». Про які конкретно випадки йдеться? Що може слугувати причиною для дозволу на аборт?

- Здоров’я жінки. Коли існує загроза того, що вагітність загрожує здоров’ю матері. (Нагадаємо, що згідно чинного законодавства, факторами, які загрожують здоров’ю матері, вважаються туберкульоз, діабет, важкі захворювання легень, нирок, печінки, серця, онкологічні хвороби, а також вік породіллі: якщо їй менше 16 років, вагітність рекомендують переривати. – Авт.).

- А як щодо зґвалтування?

- При наявності медичного освідчення у лікаря та порушеній кримінальній справі це також може бути однією з підстав для проведення аборту. Пояснення ж на кшталт «мене зґвалтували невідомо хто і невідомо як» до уваги братися не повинні. Усної заяви жінки в даному разі недостатньо.

- Але якщо мати не бажає виношувати дитину?

- Якщо мати не бажає виношувати дитину, вона не повинна була вагітніти. Я вважаю, що це правильний підхід.

- А соціальні умови в нинішній Україні, по-вашому, сприяють бажанню народжувати та виховувати дітей?

- Звичайно, нинішня влада ще зменшила допомогу при народженні дитини. Я не кажу, що соціальні умови – сприятливі. Але якщо не плануєш мати дітей – не вагітній. Врешті-решт, дитина, яка є небажаною для матері, все одно повинна отримати шанс на життя, навіть зростаючи у притулку.

- А скільки життів можуть забрати нелегальні аборти? Хтось прораховував можливі ризики?

- Жодні ризики не переважать тієї цифри, яку я наводив на початку розмови. Втрати України через переривання вагітності є величезними і обраховуються, як я вже казав, мільйонами. Скажіть, чому вбивство тримісячної дитини є вбивством, і лише коли мова заходить про свідоме нищення однією людиною іншої – ще ненародженої, але вже людини – застосовуються інші критерії?

- Вочевидь, ініціатива щодо заборони абортів відповідає загальноєвропейській тенденції…

- Безумовно. Щоб не ходити далеко, не звертатися за досвідом, скажімо, у Сполучені Штати, подивимось хоча б на нашу найближчу сусідку – Польщу. Сьогодні це друга країна за темпами розвитку у Європі. І я вважаю, що одна з головних причин такого успіху у тому, що вона припинила вбивства дітей…

- На вашу думку, законопроект буде підтриманий?

- Я вважаю, що так.