УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Персона

Андрей Шкиль

Андрей Шкиль

26 Статей
108 связанных новостей

 

Народився 26 листопада 1963 року у Львові. Рано подорослішав, адже коли йому було дванадцять років, родина втратила батька. У 1981 році Шкіль закінчив львівську середню школу №1. З 1981-го по 1989-ий був студентом Львівського медичного інституту. Наступна сторінка в біографії – здобуття другої вищої освіти, журналістської, у Львівському державному університеті ім. І.Я. Франка  
19 серпня 1991-го – в день, коли у Москві розпочався путч – Шкіль разом з однодумцями малює у своїй львівській квартирі план захисту Львова від радянських танків. Пізніше з цього наміру самому боронити власну державу, ідею і мету народиться УНСО – Українська народна самооборона. Втім, ще й до 1991-го Андрій Шкіль втягується у вир політичного життя. Він бере активну участь у творенні Спілки націоналістичної української молоді (СНУМ), яка потім переросте в Українську міжпартійну асамблею (УМА), а ще згодом – в Українську національну асамблею (УНА). У 1991-1995 роках він видає газету “Голос нації”, де працює головним редактором, пізніше очолює економічно-політичний журнал. З 1999-го року Андрій Шкіль – офіційно обраний лідер УНА-УНСО. 
Після відомих всій Україні подій 9 березня 2001 року Шкіль потрапляє за грати. За звинуваченням “в організації масових безпорядків” (саме так СБУ, в чиєму провадженні знаходилась справа, охрестила протестні антикучмівські виступи опозиції). Його тюремна епопея включає дев`ять місяців одиночного ув`язнення в слідчому ізоляторі СБУ та ще чотири місяці в Лук`янівському СІЗО. 
31 березня 2002 року за політв`язня Андрія Шкіля віддають голоси 34150 виборців 121-го Городоцького округу. Перемога Шкіля на тодішніх парламентських виборах супроводжується ще й його значним відривом від суперників – представників партії “За Єдину Україну!” та “Нашої України”. Тим часом владу в УНА-УНСО перебирають спеціально заангажовані для цієї місії особи, що призводить до її розколу на багато дрібних відгалужень, а відтак – до повного руйнування. Шкіль-парламентарій входить у 2002-му до опозиційної фракції Блоку Юлії Тимошенко, а через два роки стає членом партії “Батьківщина” і обирається до складу її політради. 
На виборах 2006 року і позачергових парламентських 2007-го Андрій Шкіль входить до першої двадцятки виборчого списку БЮТ. Нині він – голова підкомітету парламентського комітету у закордонних справах з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, заступник голови фракції БЮТ у Верховній Раді. 
 

Публикации автора и связанные новости