Примите участие
в розыгрыше
Android смартфона Участвовать
Приз
БлогиМир

/Новости политики

Бондаренко: "Свобода" нагадує Нікуліна, "Батьківщина" - Розу Люксембург

109

З Костем Бондаренко "Обозреватель" поговорив про насущне і несподівано дізнався багато нового. Зокрема, що означає фраза "тренуватися на кішках" в контексті нинішніх політичних реалій. А також те, що міг би сказав Володимир Ілліч Ленін Арсенію Петровичу Яценюку. Про це – трохи пізніше, бо перше питання торкається бурхливого відкриття нового політичного сезону.

- Ваші враження від перших засідань нової Ради?

- Це було установчі засідання, скажемо так… Там не вирішувались загальнодержавні питання, а, радше, корпоративні – обрання спікера, формування комітетів…

- Але навіть на цих установчих зборах "Свобода" продемонструвала свій войовничий запал. Щоправда, його вистачило лише на одне засідання. Вже під час другого та третього сесійного дня ніхто нікого не бив і паркани не пиляв. Як же так? А підтримання тренду?

- Річ у тому, що повністю незалежних політсил у нас нема. Всім хочеться їсти, і добре їсти. Зображувати героїв можна було до приходу в Верховну Раду. Зараз вони пройшли в парламент, провели свою політичну силу… Їм, вочевидь, пояснили, що ось, будь ласка, – комуністи, можете на них тренуватися… А що стосується інших – про них забудьте. Таке, в усякому разі, складається враження. "Свобода" останнім часом нагадує героя Нікуліна, якому запропонували тренуватися на кішках…

- Тобто комуніста можна стягнути з трибуни, а якщо якийсь "регіонал" буде говорити російською, його вже не освистять?

- Дивлячись, який саме "регіонал". Одна справа – нахамити Чечетову, а інша – якійсь впливовій людині.

- Пане Костю, а хто у нас тепер вважається найсправжнішою опозицією з трьох справжніх опозицій?

- Поки що такої немає. Протестний електорат, звісно, більше на боці "Свободи". А взагалі-то реальна опозиція в Україні народиться в середовищі нинішньої партії влади.

- Це ж як так?

- А так. Внаслідок перерозподілу сфер впливу в середовищі партії влади. Якісь групи будуть відсунуті на другий план, і це при тому, що у них є ресурси та можливості проявити опозиційність до президента.

- Це прогноз на 2015 рік?

- На 2013-ий.

- Ну а опозиція? Що робитиме вона?

- "Батьківщина" буде експлуатувати бренд Тимошенко, бо більше їм нічого експлуатувати. Ні ідей, ні людей… Крім Тимошенко немає нічого… Але як казав Ленін у суперечці з Розою Люксембург, ви не просто стоїте на вченні Маркса, ви на ньому сидите і навіть лежите. Так само і "Батьківщина". Вона не просто стоїть на постаті ЮВТ, вона в неї вкоренилася і вчепилася, і освячує всі дії цим ім’ям…

- Так і електорату набриднути недовго…

- Соціологія свідчить, що електорату вони вже набридли.

- Як розвиватимуться стосунки між ОО, УДАРом та "Свободою"?

- На конкурентно-партнерських засадах. Перед кожною пам’ятною датою, кожним Днем соборності чи Незалежності, вони будуть збиратися і підписувати якісь ні до чого не зобов’язуючі документи, гучно кричати про те, що вони разом, що на президентські вибори висунуть єдиного кандидата… А вже наступного всі розбіжаться, бо кожен з лідерів цих сил бачить себе і тільки себе учасником другого туру президентських виборів.

- А коли ситуація особливо загостриться?

- За рік до виборів.

- Нещодавно була чергова порція листів від Юлії Володимирівни, де вона поблагословила на керівництво фракцією Арсенія Яценюка… Думаєте, ЮВТ дійсно пише те, що потім цитує прес-служба?

- Цього я не знаю. Але традиція зачитувати фальшиві листи чи приховувати їхній зміст є дуже давньою, і веде початок від ленінського "листа з’їзду" тощо.

- Припустимо, це дійсно її позиція. Нащо ЮВТ зайвий раз підкреслювати, що "Батьківщина" їй вже не належить?

- Щоб зімітувати дієвість та можливість впливати на процес.

- Тоді як насправді…

- …вона знає, що ні на що більше не впливає.

- А яка роль Турчинова у всьому цьому?

- Ніяка. Він вирішив, що може бути сірим кардиналом при новому лідерові партії, але навряд чи Яценюк цього потребує.

- Він почувається впевнено і без "старобютівців"?

- У нього зараз "осінь патріарха", назвемо це так…

- Чим завершиться ця осінь? Весною?

- Завершиться все тим, що в середовищі "Батьківщини" з’являтимуться претенденти на лідерство, які будуть протистояти Яценюку, а у підсумку спостерігатиметься або вичавлювання таких кадрів назовні, або перетікання їх під крило Яценюка. Він спробує повністю нівелювати згадку про вплив Тимошенко у своїй партії.

- Під такими претендентами ви маєте на увазі і Анатолія Гриценка?

- Гриценко – доволі самодостатньо особистість. Йому навряд чи буде по дорозі з Яценюком.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги