Примите участие
в розыгрыше
Android смартфона Участвовать
Приз
МирСпорт

/Новости экономики

Трохимець: суд проти "Роттердам+" — піар на тарифах

919

Президент Асоціації енергетики України Олександр Трохимець назвав судовий процес довкола формули "Роттердам+" правовим піаром на тарифах.

За його словами, причиною різкого підвищення тарифів є зовсім інша формула, яку політики повністю ігнорують. Свою точку зору Трохимець висловив на власній сторінці в соціальній мережі Facebook.

"Нещодавно ціла група народних депутатів (Вікторія Войцицька, Сергій Лещенко, Тарас Пастух, Олена Сотник, Єгор Соболєв) подала новий судовий позов проти НКРЕКП, у якому просять скасувати Постанову №1513 від 28 грудня 2017 року "Про затвердження прогнозованої оптової ринкової ціни на 2018 рік". Після них не забарився із подачею аналогічного позову й голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус. Тема не нова незаконність формули ціноутворення на енергетичне вугілля "Роттердам+". Не зупиняє активістів навіть із тріском провалений аналогічний позов, поданий Герусом ще два роки тому (справа №826/13858/16). При цьому вони оскаржують не саму формулу "Ротердам+", яка "завдяки" недолугим юридичним спробам її зламати, вистояла у в усіх трьох судових інстанціях, а саме розрахунок оптово-роздрібної ціни на оптовому ринку електроенергії на 2018 рік. Це все одно, що оскаржувати факт рівності суми квадратів катетів квадрату гіпотенузи, не оскаржуючи саму теорему Піфагора", зазначає він.

На думку експерта, значно більшої шкоди економці та населенню країни завдає газова формула "Дюссельдорф+", критики якої більшість народних депутатів намагаються уникати. Саме газова формула призвела до необґрунтованого, на думку Трохимця, підвищення тарифів на газ та опалення.

"Крім формули "Роттердам+", яка, після провалу у судах, незаконною, на жаль, залишається тільки в інформаційному просторі, є ще формула ціни на газ "Дюссельдорф+", яка вдарила по економіці України та особливо по населенню набагато болючіше. При цьому газу українського видобутку вистачає для потреб населення. На жаль, жоден народний депутат України, крім Юлії Тимошенко, не подав судового позову про скасування підвищення ціни на газ та тарифів на опалення і гарячу воду, як похідної від зростання ціни на блакитне паливо. Тимошенко та її представники у суді у справі №826/9665/16, одним з яких я маю честь бути, більш дієво працюють. Не зважаючи на те, що справа розглядається вже понад два роки, нам вдалося зібрати більш, ніж достатньо доказів економічної необґрунтованості підвищення ціни на газ, які були долучені до матеріалів справи", зазначає Трохимець.

Голова Асоціації енергетики України переконаний, що такі дії парламентарів лише узаконюють енергетичні формули.

"Але ніхто з тих депутатів та активістів, що "воюють" з "Роттердамом+" не підтримують нас у боротьбі з газовою мафією. На жаль, така імітація боротьби, нічого, крім негативної правової практики, яка дедалі більше узаконює "Роттердам+" та бенефіціарів цієї формули, не дає. А сама боротьба це лише слабка інформаційна кампанія проти певних впливових людей, яка, очевидно, ніякої шкоди їм не завдає. Зате дає хибну надію людям, які можуть вчергове повірити і привести до влади непрофесіоналів", критикує ініціаторів судового позову він.

27 квітня 2016 року Кабінет міністрів України ухвалив постанову №315, якою зрівняла ціни на газ для промисловості та населення. Цим же рішенням визначено формулу ціни газу, в основі якої лежать котирування у європейському хабі NCG (поблизу німецького міста Дюссельдорф) + доставка до українсько-словацького кордону.

3 березня 2016 року НКРЕКУ ухвалила постанову №289, у якій затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ). Відповідно до цієї методики, вугільна складова у тарифі на електроенергію заснована на котируваннях вугільного хабу ARA (Роттердам) + доставка в український порт.

На відміну від газової формули "Дюссельдорф+", вугільна "Роттердам+" не впливає на тарифи для населення і стосується лише непобутових споживачів підприємств та установ. За інформацією НКРЕКП, тарифи на електроенергію для населення в Україні залишаються найнижчими у Європі.

0
Комментарии
0
0
Смешно
1
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги