, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

"Віолончельна Пектораль" – нова окраса українського мистецтва

149

22 травня у Львівській філармонії в рамках фестивалю "Віртуози" відбудеться завершення непересічного мистецького проекту "Віолончельна Пектораль", який чи не вперше за часів Незалежної України задіяв у концертному турі виступи камерних філармонійних оркестрів різних міст України - з програмою, яка присвяченаа віолончельному мистецтву. Створили цю ідею і очолили незвичайну музичну програму два віолончеліста – соліста, які представляють два покоління і дві віолончельні школи: досвідчений маестро Ярослав Мигаль зі Львова, і молодий музикант і організатор мистецьких акцій Олександр Пірієв з Києва.

"Віолончельна Пектораль" організована Національним порталом академічної музики "Music-review Ukraine" за підтримки Італійського культурного центру в Україні, які ініціювали проведення протягом березня-травня 2013 року в містах України ювілейного концертного туру для вшанування видатних митців епохи Бароко і Класицизму - Луїджі Боккеріні (270 років з дня народження), Франсуа Куперена (345 років з дня народження) і Атоніо Вівальді (335 років з дня народження). Прогягом туру в програмах концерту звучали рідкісні твори, маловідомі широкій публіці, а деякі з них виконувалися в містах України вперше.

Ярослав Мигаль: "Ми довго виношували з Олександром думку заграти удвох програму з творів класичної музики, яка пройшла би як тур Україною. Наші музиканти варяться у власному соці, граючи лише у своїх містах, у своєму вузькому колі. Ми не маємо "Укрконцерту" як такого, в нас немає зв'язків між філармоніями, хоча в Україні їх більше 20, і в кожній ,бодай, камерний оркестр. Ідея об'єднати музикантів різних регіонів сподобалася Саші, - він молодий, енергійний, багато вміє і знає, і зміг це організувати"

Основу програми складали: Концерт для віолончелі з оркестром Луїджі Боккеріні (сі-бемоль мажор), "Концертні п’єси" Франсуа Куперена (оркестровка Б. Фроляк) та Концерт для двох віолончелей з оркестром (соль-мінор).

Олександр Пірієв: "Для нас цей проект цікавий саме тим, що ми відкриваємо для себе інші міста України. "Віолончельна пектораль" стартувала у містах Західної Україні - Тернополі, Чернівцях, Івано-Франківську, а потім продовжилися у Тлумачі, Черкасах і Києві. 22 травня у Львові на сцені філармонії ми гратимемо разом з молодіжним симфонічним оркестром INSO-Львів під орудою Наталії Пономарчук. Для нас з Ярославом "Віолончельна Пектораль" – не тільки співставлення наших творчих особистостей, різних шкіл, поколінь. Це єднання, навіть певне братерство між двома віолончелістами, які представляють єдину творчу ідею. Я щасливий з того, що ми постійно відкриваємо різні мистецькі грані творів, які виконуємо і це відбувається дійсно в діалозі. Сподіваюсь, що наш гастрольний тур дасть поштовх розвитку віолончельного мистецтва в Україні. В невеличких містах особливо тепло сприймають музику, і концертні зали були переповнені. Сподіваюсь у майбутньому проект буде ще більш потужний, і до нього долучаться нові міста України"!

Анна Архипова, музикознавець

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги