Керівництво Укрпошти разом із СБУ виявило злочинну схему

На підприємстві припинено протиправну діяльність комерційних структур та окремих осіб, які використовували технічні пристрої та мережу УДППЗ "Укрпошта" для незаконного власного збагачення, що спричинило національному поштовому оператору значні збитки, сума яких встановлюється.

Служба безпеки УДППЗ "Укрпошта" ще рік тому виявила в мережі велику кількість необлікованої письмової кореспонденції із підробленими знаками поштової оплати та звернулася до правоохоронних органів. З того часу тривали спільні із правоохоронними органами заходи щодо отримання доказів та встановлення кола осіб причетних до вкидання непідзвітної кореспонденції в поштову мережу. З’ясувалося, що протиправна схема діяла протягом 2014-2016 років та полягала у безконтрольному пересиланні через мережу УДППЗ "Укрпошта" поштової кореспонденції корпоративних клієнтів без перерахування коштів на рахунки державного підприємства.

В перші дні квітня 2016 року під час проведення санкціонованих обшуків правоохоронцями було виявлено кореспонденцію, яка готувалась для незаконного відправлення, засоби, що використовувались під час вчинення злочину (печатки та штампи, маркувальні та штемпелювальні машини), "чорну бухгалтерію", а також грошові кошти, отримані в результаті протиправної діяльності.

Наразі тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до злочинних оборудок. Службові особи УДППЗ "Укрпошта", причетні до функціонування вказаної схеми, відсторонені від виконання обов’язків до прийняття рішення про притягнення їх до відповідальності. Керівництвом "Укрпошти" було призначено службове розслідування за фактами що були виявлені правоохоронними органами. Також тривають кримінальні провадження за фактами виявлення підроблених знаків поштової оплати.

"Злочинну схему було викрито в результаті реалізації антикорупційної програми УДППЗ "Укрпошта", – повідомив в. о. генерального директора УДППЗ "Укрпошта" Ігор Ткачук. – "Ми визначили та нейтралізуємо корупційні ризики, посилили оперативний і управлінський контроль. Аналіз показував, що в мережу Укрпошти вкидається велика кількість необлікованої письмової кореспонденції та відправлень із підробленими знаками поштової оплати. Втім, лише завдяки співпраці із Службою безпеки України вдалося виявити і зафіксувати ознаки злочину та отримати докази із застосуванням необхідних кримінально-процесуальних заходів", – сказав Ігор Ткачук.

За результатами виявлених раніше порушень, УДППЗ "Укрпошта" в червні 2015 року ініціювала внесення змін до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо посилення відповідальності за незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених знаків поштової оплати). Проте, її пропозиції не були підтримані, що сприяло виникненню протиправних схем із використанням підроблених знаків поштової оплати.

УДППЗ "Укрпошта" звертається до засобів масової інформації із проханням виважено, професійно і об’єктивно висвітлювати зазначену інформацію та підтримати зусилля підприємства щодо посилення відповідальності за незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених знаків поштової оплати.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости