Покажу твоє фото Кадирову

Нателла Крапивина

Як і очікувалося, суд по Наташі Корольовій тільки розпалив апетити київської вати в шоу-бізнесі та вивів рівень її нахабства на якісно новий рівень. Прогнозовано (після концерту в День пам'яті жертвам Голодоморів, відомих висловів про Майдан і Революцію Гідності та спогадів про дідусю-КДБіста) естафету підхопила Лобода, чия охорона грубо, нахабно й цинічно порушила професійні права й свободи журналістів "1 + 1", відібравши в них камери і телефони.

До того ж, продюсерка Лободи Нателла Алієва (Крапівіна) на весь Фейсбук відкрито розписала про свою дружбу з Рамзаном Кадировим і пригрозила, що обов'язково покаже фото журналістки для її фізичного усунення.

Тому, хто скаже, мовляв, це все Фейсбук-теревені, так, типу, модно зараз спілкуватися "на стиле", нагадаю про 2 машини молодиків-охоронців, про їхні дії проти знімальної групи, про поголені на наступний ранок бороди і на вкрай дивні пояснення в поліції. З яких стає зрозумілим, що охоронцям Лободи було все одно – чи то телевізійники великого центрального українського телеканалу "1 + 1", чи, наприклад, оператори і журналісти маленького "Всесвітньо-Броварського Телебачення" (котрим, напевно, за відверто-патріотичну позицію дісталося б куди більше, і охорона цілком охоче потренувалася б у навичках стрільбі по колінах).

Багато років не відвідуючи Москви, я, проте, все ж слабко уявляю, щоб знімальній групі ОРТ чи РТР бодай якось бодай де завадили б працювати охоронці – не те, що Наташі Корольової або Христини Орбакайте, але й самої Примадонни Алли Борисівни. А щоб атакувати та забирати камери – це з розряду "unreal" взагалі . Навіть гоноровий "поп-король" русского мира Філіп Кіркоров дозволяв собі "наїжджати" тільки на периферійних російських журналістів, знімальна група найпопулярнішого телеканалу навіть для ньго - табу. Про те, що подібне до випадку в Гореничах неможливо в околицях Лондона біля будинку Мадонни чи когось з учасників "Металліки" – годі й говорити.

Не хочете спитати себе, в якій ще державі світу (окрім, поки що, України) азербайджанка з українським паспортом, донька олігарха Вагіфа Алієва Нателла (по чоловікові – Крапівіна), посміла б на весь Фейсбук настільки ганьбити український шоу-бізнес в очах світової громадськості, щоб погрожувати журналісту розправою з боку відомого чеченського бойовика, причетного до вбивства Бориса Нємцова? Чи не загралися, бува, продюсер і співачка в свою аж занадто "виняткову зірковість", вкрай помилково трактуючи одвічну українську толерантність як вседозволеність?

Очевидно, що Нателла зробила все, аби напередодні самого першого, здається, в Лободи Палацу Спорту в Києві її підопічна отримала рясний піар. І не можу не віддати належне: PR дійсно вийшов знатний. Заразом і про Кадирова українському суспільству й шоу-бізнесу зайвий раз нагадали, не гірше за Тіматі.

Тільки навіщо? Щоб в українських мас-медіа нікому не хотілося написати про зірку що-небудь критичне? Навряд чи. Потрібен новий мем "Покажу твоє фото Кадирову"? Сумнівно, хоча можливо. Більш вірогідно, що у молодої продюсерки Нателли природно не витримали нерви – що, погодьтеся, цілком можливо в людини, яка в шоу-бізнесі з 2010. Але невже вибриків охорони їй здалося мало? Чому б, питається, по-європейськи гідно не вийти з цього інциденту в той же день? Чи то мудрого батька поруч не було, щоб доньці таке порадити, чи його телефон того дня був "поза зоною досяжності"?

Хай там як, але давайте будемо відвертими: хіба так вже важко було замість погроз і залякувань журналістів "1+1" все вирішити миром навіть після всього, що напартачили охоронці? Хіба важко було вибачитися, в кінці кінців, як роблять всі порядні люди, накоївши лиха? Тим більше, що самої зірки та її продюсерки під час інциденту в Гореничах не було вдома, і до того ж – вони люди зі світу шоу-бізнесу, де прийнято поважати, як мінімум, відомі телеканали твоєї держави.

Про те, щоб змінити охоронну фірму, скомпрометовану зв'язками з ОРДЛО, зважаючи на їх явно виражений непрофесіоналізм – думка чомусь не спала ані Світлані, ані її мамі (між іншим, місцевому депутату), ані Нателлі. Але після "покажу твоє фото Кадирову" - саме час над цим задуматися особливо.

Безумовно, Нателла прекрасно знає і, як нині кажуть в українському шоу-бізі, приймає ризики того, ЯК САМЕ патріоти Києва ставляться до цієї війни, до вати, до тих, хто зазіхає на будь-які професійні свободи (будь то журналіст, оператор, звукорежисер або водій), як сприймає досить велика частина українського суспільства тих зірок, хто не приховує і навмисно злить піаром своїх виступів в РФ.

Чи розуміє при цьому Нателла, що є суттю пропаганди (як такої) – я не впевнений. Але судячи з натасканості своїх "бійців" на "бачити загрозу", продюсерка вочевидь припускала протестні акції біля Палацу спорту з великою часткою ймовірності. Ризикну й я припустити, що після публічного "передам твоє фото Кадирову" - ця ймовірність вмить зросла до стовідсоткової, причому зовсім не тому, що журналіст у своєму Фейсбуці закликав "розсудливих киян бойкотувати концерт "кремлівської діви".

Козиряти ім'ям Кадирова в Києві, та ще й залякувати ним - ще гірше, ніж показувати червоне розлюченому бику. Це та заборонена зона в Україні, заходити на яку не варто нікому, незалежно від раси, статі й громадянства – хоча б тому, що саме "кадирівці" найбільш жорстоко катували та розстрілювали українських кіборгів, саме вони й по сьогодні воюють з нашими воїнами на Донбасі.

Втім, визнаючи виняткову й неприховану цинічність моралі "солодкої парочки", я зовсім не виключаю, що напередодні великих концертів Лободи в Росії Нателлі аж кортить привезти російському шоу-бізнесу і другу Кадирову ексклюзивне відео з вікон гримерок столичного Палацу Спорту, як саме виглядатиме та відома російська тактика "дітей і жінок пускати попереду себе" у виконанні її вкрай злісних, проте добре поголених охоронців…

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

УкраинаБлог шоубизСветлана ЛободаРамзан КадыровНателла Крапивина