УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Алексей Павленко
Алексей Павленко
Министр аграрной политики и продовольствия Украины

Блог | Освоєння ринку ОАЕ: на що можуть розраховувати українські аграрії

Освоєння ринку ОАЕ: на що можуть розраховувати українські аграрії

Не для кого не стане несподіванкою, якщо я скажу, що Об’єднані Арабські Емірати є великим фінансовим центром Близького Сходу. Це – одна з найбільш економічно розвинених країн не тільки африканського континенту, але і світу загалом. Водночас, з об’єктивних причин ринок харчових продуктів ОАЕ, як і інших арабських країн Перської затоки, є імпортозалежним. Через специфічні природно-кліматичні умови самозабезпечення ОАЕ власною продукцією не перевищує 10 %. При цьому споживання продуктів харчування в ОАЕ на душу населення є найбільшим в регіоні, а загальний обсяг імпорту сільськогосподарської продукції має тенденцію до збільшення. За прогнозами експертів, до 2020 року імпорт сягне $53,1 млрд.

Як бачите, цей ринок є дуже перспективним з точки зору збільшення експорту туди вітчизняної сільськогосподарської продукції. Тим паче, що сьогодні ми працюємо над диверсифікацією експортних поставок, і Емірати мають всі шанси стати новим пунктом призначення для вітчизняних виробників.

Аналіз стану торговельно-економічних відносин України з ОАЕ в сфері сільського господарства свідчить про те, що незважаючи на зменшення товарообігу в 2015 році у порівнянні з 2014, у найближчому майбутньому існують реальні перспективи виведення економічного співробітництва на якісно новий рівень. Адже ми довели, що український агросектор навіть в складних соціально-економічних умовах здатен не лише забезпечити продовольчу безпеку власної держави, але й успішно експортувати продукцію власного виробництва в інші країни. Вже сьогодні ми годуємо 190 країн світу, і це – тільки початок.

Якщо говорити мовою цифр, то товарообіг між країнами у 2015 році склав $141 млн, при цьому сальдо залишається позитивним: експортували ми продукції на $134 млн, імпортували – всього на $7 млн.

У структурі аграрного експорту України до ОАЕ основну частку складають олія ($48 млн) та насіння олійних культур ($23 млн), яйця птиць ($24 млн), зернові злаки ($22 млн). Важливо, що по останнім двом позиціям за минулий рік відбулося збільшення показників на 57%. Це та цифра, яка переконливо свідчить, що збільшення експорту до Арабських Еміратів – не пусті слова.

Крім того, на минулому тижні у ході перемовин з керівництвом Міністерства навколишнього середовища та води Об’єднаних Арабських Еміратів було досягнуто домовленості про зняття заборони на експорт української м’ясної продукції, зокрема сторони підписали ветеринарні сертифікати на експорт яловичини та м’яса овець з України до ОАЕ. Також відтепер на ринок ОАЕ дозволено експортувати м’ясо птиці. Це стосується підприємств, які вже отримали право експорту до країн Євросоюзу.

Також ми зацікавлені в експорті до ОАЕ молока та молочних продуктів, риби та рибних продуктів, яєць. Для отримання дозволів від представників ОАЕ українською стороною були передані відповідні проекти ветеринарних сертифікатів. Також була висловлена зацікавленість в експорті з України живої забійної великої та дрібної рогатої худоби. Серед перспективних напрямів торгового співробітництва можна виокремити і експорт меду, кондитерської продукції та плодоовочевої консервації. Тому ми плануємо найближчим часом підготувати необхідні документи та передати їх відповідним органам у Арабських Еміратах.

У свою чергу, розглядається збільшення імпорту з ОАЕ до України. Адже зараз 96% імпорту приходиться на каву, чай, мате і прянощі ($7 млн). Водночас, ми можемо імпортувати не лиши це, але і традиційні для арабських країн продукти, які важко знайти на інших ринках. Наприклад, молоко верблюдів та окремі види риби.

Я вірю, що зроблені кроки - це лише початок нашої плідної та успішної співпраці в агросекторі. Ми сповнені рішучості у максимально короткі строки розширити ринки збути для вітчизняних сільгосптоваровиробників, і поглиблення доступу до ринку ОАЕ стає черговим доказом того, що ми прикладаємо всіх зусиль, аби здійснити задумане.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...