newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Алла Желизняк
Алла Желизняк
Фінансист

Блог | Увага, кібершахрайство!

Кіберзлочинність

До уваги друзів фінансистів та головних бухгалтерів. Вчора зі мною трапилася дуже велика неприємність, тому хочу попередити вас про шахрайство. Зараз опишу, як зможу, ситуацію. Опишу робітничо-селянською мовою, бо не є програмістом чи знатоком комп'ютерних програм.

Вчора ранком на робочу пошту я отримала лист від Державної фіскальної служби України. В темі листа було написано "Заборгованість". Як кожен бухгалтер, звичайно лист відкриваєш, бо не розумієш, що відбувається та і цікавість бере своє. В середині листа, звернення до "шановного платника податку" в якому описано хто пише і чого, а також стоїть лінк (причому зовні лінк позначений як sfs.gov.ua), де можна прочитати саме повідомлення та деталі цього листа.

Видео дня

В середині zip файл. Відкривши його, запускається програма шифрування ВСІХ файлів та програм, що у вас на машинi!!! Не зашифрувалися, тільки відкриті файли та відкриті програми. Потім наші системні адміністратори, розшифровують повідомлення, що все на компі зашифровано якимось кріптом, і розшифрувати можна тільки за допомогою дешифрувального ключа, і всі можливі маніпуляції чи намагання розшифрувати не дадуть нічого хорошого. Ключ пропонують купити, але суму та саме рішення може бути відіслане протягом 48 годин.

Тому не відкривайте листи самостійно, просіть адмінів це зробити за вас, або якщо відкрили, то нічого не завантажуйте, бо тим самим наражаєтесь на великі неприємності.

Скріну цього повідомлення, на жаль, у мене немає, але повірте, воно виглядало ДУЖЕ правдоподібно!!!

Якщо наші адміни зможуть мені дати скрін цього повідомлення (працюють над цим), то поділюся.

БУДЬТЕ УВАЖНИМИ, бо кібершахрайство набуває великих масштабів!

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...