УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Олег Рыбачук
Олег Рыбачук
Бывший вице-премьер-министр Украины по вопросам европейской интеграции

Блог | Чому поляки недолюблюють Бальцеровича

Чому поляки недолюблюють Бальцеровича

У Бальцеровича репутація реформатора і за це його багато хто не любить у Польщі, де він наступив на мозолі багатьом старим схемам. Доля реформаторів така, що чим кращий ти реформатор – тим є менш популярним. Тому в Україні вже розгорнулася та ж примітивна антикампанія проти Бальцеровича, яка була проти грузинів. Мовляв, у нас тут і своїх вистачає.

Так от, Бальцерович – хороший реформатор. Але все залежить від бажання української влади. Я колись працював у Нацбанку, відповідав за технічну допомогу, тому добре знаю, що ефективність роботи залежить від інституції. Моя робота проводилась при повній підтримці голови Нацбанку, тому була ефективною.

Якщо нема повної підтримки керівництва, то нехай це буде тричі лауреат Нобелівської премії і найрозумніша людина у світі – він мало що може зробити в Україні.

Читайте: Миклош и Бальцерович ускорят реформы в Украине

В мене нема сумнівів, що Бальцерович може надати правильні рекомендації, а з іншого боку в мене є підозри і підстави сумніватися в тому, що як тільки справа буде доходити до реально болючих змін старої системи, зачіпання схем, інтересів, друзів – можуть виникати проблеми. Тому питання якраз не в кваліфікації Бальцеровича, а в тому, чи дадуть йому можливість працювати. Але шанси на успіх – великі.

До речі, тиждень тому один із колишніх прем’єрів Польщі переповів розмову Бальцеровича із польськими елітами. За його словами, в Україні робиться значно більше реформаторських змін, ніж про це знає Захід. Думаю, він спробує налагодити комунікації і бути таким інтерфейсом між українськими реаліями і тим, як вони сприймаються у Європі. А ім’я Бальцеровича там авторитетне.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...