НБУ змусять працювати тільки зміни до Конституції

968

Якщо не працює механізм експертних рекомендацій, якщо не працюють закони, не працюють кодекси, залишається останнє - найвищий законодавчий акт прямої дії - Конституція України.

Для того, щоб змусити будь-які українські уряди та НБУ (незалежно від політичного кольору) працювати на країну, пропоную внести в Конституцію України економічний розділ з конкретними 10-ма цифровими макропоказниками, які забезпечать (навіть гарантують) сталий економічний розвиток України.

Наприклад:

1. Граничний дефіцит Держбюджету - не більше 3% ВВП;

2. Граничне коливання курсу гривні впродовж фінансового року - не більше 2% на рік в будь-яку сторону (девальвація/ревальвація);

3. Співвідношення доходів (податків) між центральним та місцевими бюджетами 50% на 50%, і т.д. (детальніше в моїй книзі "Як підняти українську економіку").

Коли в Конституції будуть вказані конкретні цифрові параметри, які не можливо по різному трактувати, то це буде тими рамками, в межах яких змушений буде працювати будь-який уряд і НБУ - виконуєш параметри, працюєш далі, не виконуєш - відставка. Інакшого способу, як примусити наш політикум працювати на державу я не бачу. Але ж т.з. Конституційна комісія з підготовки чергових змін до Конституції - це закритий клуб, який готує все таємно, часто під диктовку з Кремля, і вкидатись буде в парламент в останній момент.

Думаю, що ламаючи депутатів і суспільство для голосування в 300 голосів, ця влада зламає хребет сама собі, - тоді і відбудеться справжня зміна політичних еліт.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости