Європі вигідніший Путін-диктатор, який буде тримати в руках "всіх цих росіян". Тому що у сусідів краще передбачувана диктатура, ніж непередбачувана демократія

Глава європейської дипломатії Федеріка Могеріні висловила впевненість у продовженні санкцій. Могеріні дала відповідь на конкретне запитання журналіста Die Welt, котрий нагадав їй про позицію Угорщини та Кіпру, пише Вiталiй Портнiков для espreso.tv.

Вона зазначила, що розбіжності щодо дієвості санкцій політики в ЄС були завжди, проте країни Євросоюзу приходили до спільної думки.

Федеріка Могеріні - не з тих, хто буде розкидатися обіцянками просто тому, що є чиновником, а не політиком - на відміну від глави німецької дипломатії Штайнмайера.

Штайнмайеру, який ставить під сумнів можливість продовження санкцій, необхідно продемонструвати "втому Європи" від безрезультативного Мінського процесу, що є частиною політичної лінії німецьких соціал- демократів та інших союзників Кремля на континенті.

Федеріка Могеріні констатує, що без прогресу у виконанні Мінських угод не може бути зняття санкцій. Це логічно, тому що ніяких інших важелів впливу на Москву і її найманців на Донбасі у Європи немає.

Проте розслаблятися не варто. Москва буде робити все можливе, щоб домогтися зняття санкцій - якщо не зараз, то взимку. І тут наші інтереси і інтереси Євросоюзу розходяться.

Якщо санкції не будуть зняті або хоча б послаблені, дефолт російських держкомпаній видається цілком реальним. А за цим дефолтом може відбутися крах не тільки російського політичного режиму, а й російської державності в її сучасному вигляді.

На території Російської Федерації, яка є не стільки країною, скільки уламком СРСР, можуть, нарешті, з'явитися справжні держави. І деякі з них навіть будуть цивілізованими.

Для України такий розвиток подій - історичне звільнення. Мордор згине. А для Європи - це страх. Можливість громадянських конфліктів, нові біженці (до нас, між іншим, в першу чергу, але ми змушені будемо пропустити їх в більш розвинені країни), доля ядерної зброї.

Краще вже диктатор, який буде тримати в руках "всіх цих росіян". Тому що у сусідів краще передбачувана диктатура, ніж непередбачувана демократія.

Путіну для зняття санкцій потрібно небагато - стати передбачуваним диктатором. Простіше кажучи - відмовитися від провокування зовнішніх конфліктів і зайнятися профілактикою внутрішніх.

Але саме цього правитель дозволити собі не може. Після Криму піддані люблять його не за те, що він їх годує, а за те, що Росія всіх лякає.

"Можемо повторити" - ось тепер їхнє гасло. І якщо відмовитися від "гармат замість масла", то як утримати владу? Тим більше, що масла більше немає.

Це протиріччя і має допомагати нам у боротьбі за збереження санкцій. Європейці зможуть скасувати їх тільки в разі хоча б косметичних поступок з боку Путіна.

Для Путіна будь-які поступки - прояв слабкості. Ми не повинні забувати, що Мінські угоди - щоб там не думали про них в Брюсселі, Парижі та Берліні - це не вихід, а капкан. І в цьому капкані не ми, а агресор. Не можна дати йому звільнитися.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости