УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Сергій Старенький
Сергій Старенький
Екс-Голова Державної Пенітенціарної служби України

Блог | "Будинок правосуддя" і ніяких "Законів Савченко"

'Будинок правосуддя' і ніяких 'Законів Савченко'

Пропоную дійсно необхідний та реальний проект реформи утримання в'язнів СІЗО, який можна і необхідно реалізувати найближчим часом.

Видео дня

Робоча назва - "Будинок правосуддя".

Суть його наступна - на Лівобережжі Києва будується СІЗО, але при ньому також будуються адмінбудівля, в якій будуть розміщуватися зали судових засідань та кримінальні палати районних судів м. Києва. А якщо і прокуратура напружитися та додасть грошей - то й офіси районних прокуратур, що процесуально керують розслідуваннями.

Зали судових засідань поєднуються з слідчим ізолятором підземними тонелями. По них будуть підводити підсудних з камер до залів. Процес доставки буде займати хвилин 20-30. Все буде більш безпечно, оскільки переміщення в'язнів будуть мінімальні, територія охоронятиметься.

Читайте: Казки Лук'янівського Мінюсту, або "слідкуйте за руками"

Для пілотного проекту можна спочатку це зробити для трьох районів Лівобережжя. А в нове Лівобережне СІЗО перевести всіх підсудних, які рахуються за Деснянським, Дарницьким та Дніпровськими райсудами Києва. Гроші для цього у держави виявляється є - в проекті оголошення про готовність прийняти пропозиції на будівництво нового сізо, Мін'юст нещодавно зізнався, що для будівництва 500-місного слідчого ізолятора гроші в бюджеті передбачені.

Переваги такого проекту очевидні - підсудних не возять на спецавтомобілях через все місто через затори, кількість конвойних зменшується - а значить зменшуються і витрати держбюджету. Вирішена проблема з харчуванням, меддопомогою та туалетами під час доставки у віддалені суди, швідкість розгляду справ значно прискориться, оскільки судді не будуть ділити між собою кількість місць для підсудних в спецавтомобілях та не будуть залежати від конвою. Як наслідок, через скорочення строку розгляду справ в суді, кількість ув'язнених в сізо скоротиться, що знову ж призведе до економії коштів бюджету. І не треба ніяких "Законів Савченко", який по суті нічого не змінив. І через Раду нічого протягувати не треба - достатньо міжвідомчих інструкцій та наказів.

Значно більше контролю буде і за строками утримання і направленнями справ в суди та з них, оскільки суди і прокуратури будуть всі поряд, і по пошті повідомлення не будуть йти по 3-5 днів. А ще іх системи документообороту можна об'єднати в одну систему з різними рівнями доступу.

Оце і буде справжня реформа, а не мавпування радянської системи, яка не думала про людей. І яку , на жаль, зараз консервує Мін'юст, просто перефарбовуючи старі внутрішні відносини.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...