УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Сергій Старенький
Сергій Старенький
Екс-Голова Державної Пенітенціарної служби України

Блог | Казки Лук'янівського Мінюсту, або "слідкуйте за руками"

сизо

Отже, не пройшло й року, як Мін'юст народив оголошення про початок конкурсу щодо продажу Лук'янівського та Львівського СІЗО. Нагадаю, що перші заяви про це, як основний елемент "реформи" Пенітенціарноі служби були зроблені на спільній колегії с МВС у лютому 2016 року.

Видео дня

Цілий рік фахівці з Мінюсту вішали нам макарони на вуха та обіцяли "от от, вже скоро". І от нарешті за рік написані дві сторінки умов конкурсу.

Оголошення вивішене на сайті МЮ 02.02.2017.

Ще на стадії балачок перших осіб міністерства про ідею державно-приватного партнерства було незрозуміло, що це за загадкові "інвестори", які для того, щоб отримати проблемні 3 Га на Лук'янівці вартістю від 7 до 9 млн долларів, побудують новий СІЗО своїм коштом, яке вартістю буде раз в 10 дорожче ніж та ділянка.

Але "реформатори" з Мінюсту запевняли в різний час: "в нас вже п'ять потенційних покупців, деякі з них іноземці", "вже є багато пропозицій", "стоїть черга з інвесторів"...

Десь осінню я мав розмову з деякими великими забудовниками, які розказали мені, що ще з весни Мін'юст їм пропонує цю ділянку на Лук'янівці. Але всі вони незалежно один від одного порахували, що окупність цього проекту для них буде складати 90-100 років !!! І це навіть без урахування проблем, які виникнуть у зв'язку із специфікою місця. Там було розстріляно тисячі людей (репресованих, священників, полонених червоноармійців). Декілька будівель є пам'ятками історії. Поряд вже є велика інша неосвоєна за 10 років менш проблемна земельна ділянка колишнього трамвайного депо, територія оточена житловими домами та лікувальними установами... Дружно посміялися забудовники з "вигідної" пропозиції та подякували "бізнесменам від юстиції".

Після цих розмов я все думав - в чому ж "схема" корисна для ділків з Мінюсту? Я розумів, що будувати нові сізо ніякі інвестори не будуть. Це буде робити держава коштом держбюджету. Але ж міністр заявляв: "країна воює, ми не маємо права брати гроші з бюджету...", "краще продамо дорогу ділянку в центрі міста..." і робив патріотичні очі.

І ось, прочитавши умови конкурсу, та послухавши 06.02.2017 коментарі заступника міністра Д. Чернишова для радіостанції "Голос столиці" я думаю, що знайшов відповідь на своє питання.

Але спочатку я сформулюю декілька риторичних запитань до конкурсного оголошення, можливо ви і самі все зрозумієте.

1. Чому Мін'юстом не виставлено на конкурс замовлення - готовий проект СІЗО, який необхідно побудувати? Це залишено на розсуд самого інвестора? То він вам побудує так, щоб подешевше (стіни в півцеглини, дах з соломи, фарба дешева токсична, грати в 5 мм...). Або як готовий супермаркет з гіпсовими перегородками всередині. Є тільки вимога дотримання норм ДБН та схожість на проект польської в'язниці.

2. Де той проект загадкової польської в'язниці? Його можна отримати тільки, прийшовши на поклон в Мін'юст? Чи адаптований він під будівельні норми в Україні?

3. Чому в умовах конкурсу немає вимоги побудови охоронюваного периметру? Це така висока стіна з вежами, на яких стоять озброєні охоронці. Сізо не будуть охороняти?

4. Чому для Києва та Київської області буде будуватися один СІЗО на 2000 місць? Вже зараз там перебуває більше ніж дві тисячі чоловік! А раніше було до 4000 чоловік. Мінімальна потреба міста Києва - 3000 місць. А для окремого СІЗО Київської області ще потреба 700-1000 місць. Тоді там буде нормальне розміщення людей в прийнятних умовах. Для Львівської області теж необхідно 2200-2500 місць. Щоб на головах один в одного не сиділи. А там ще й довічників збираються утримувати. Ми д сподіваємося, що поліція нарешті почне злочини розкривати і злочинців в тюрму саджати? То іх там буде набагато більше ніж зараз.

5. Чому першу чергу будівництва в смт. Коцюбинське на 470 місць Мін'юст буде будувати за державний кошт? То і гроші знайшлися "під час війни"? А от якщо в Гостомелі на території Бучанськоі ВК-85, то бюджетних коштів Мін'юст не пропонує. Чому? І у Львові теж не пропонує... дивно.

6. А що ж пропонує Мін'юст інвестору? А пропонує земельні ділянки в користування!! Так і написано - "в користування" або 8,3 Га в смт Коцюбинському, або 16,7 Га в Гостомелі ! Нагадаю, що Київський сізо на 3000 місць займає 3 Га. А під новий на 2000 місць пропонують "в користування" набагато більші ділянки. А за Коцюбинську землю ще й грошей з бюджету дадуть. А ділянки дуже непрості, в престижному передмісті, до них впритул вже підступають елітні забудови. По Львову ситуацію знаю менше, але думаю, що із землею Личаківськоі ВК ситуація схожа.

7. Найцікавіше - усе те оголошення із збору пропозицій - то не оголошення зовсім. То "проект", як сором'язливо написали у правому верхньому кутку ))). Так що то просто кинули кістку журналістам, бо вже рік розказують, але нічого не відбувається. (Див фото) Так що то все ще досі бла-бла-бла мінюстівське.

А справжні причини цих всіх мінюстівських вкидів та фокусів думаю дві.

Про одну писав ще рік тому тут.

А друга банальна - гроші.

Але не від продажу Лу'кянівки та Львівського СІЗО. А від продажу "в користування" надлишків земельних ділянок або в Бучі, або в Коцюбинському. Отам їм солодко намазано! ))

Ви спитаєте - а що ж сізо? Та то потім може, держава добудує. Коли всі ці "реформатори" в розшуку будуть. Для них і добудує.

А поки - слідкуйте за руками Паші-юриста, Наташі-реформатора та Дениски-банкіра. Вони вам зараз зроблять "реформи". Ніхто ж за 25 років там нічого не зробив )))

Але час "третього конверта" з відомого анекдоту вже настав, бо "другий конверт" вони вже давно використали!

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...