Мав можливість трохи поспілкуватися як з призовниками так і з їхніми батьками. Десна переживала давно небачене нашестя. Понад 4000 призовників у День збройних сил України склали присягу. Коли востаннє тут був такий наплив не усі можуть і пригадати. Якщо рік тому на весь учбовий центр ледве налічувалося 200 солдатів, то зараз щоб прийняти усіх призовників довелося відшукувати по всьому гарнізону ліжка.

Через такий наплив строковиків не усіх мобілізованих 5. і 6. хвиль повністю забезпечили зимовим одягом. Самих строкачів легко відрізнити по всесвітньопопулярним шапкам-вушанкам, на місцевому жаргоні їх називають кабіни. Мобілізованим кабіни не видають, а шапок-фесок, в народі пі..рка на усіх не вистачає.

Враження самих строковиків після першого місяця служби дуже різні. Тут усе залежить не так від психологічної готовності самого солдата, як від особистих якостей сержантів, які ними керують. Нажаль є такі унікуми, які накази видають виключно через триповерховий мат і з істеричним тембром у найкращих традиціях попередніх десятиліть, але є й такі від кого новобранці у захваті, хоча по суті своїй система підготовки лишається радянською, дехто з прибулих на присягу батьків зазначав, що у їхні часи усе було так само тільки строгіше.

Самих відвідувачів було певно навіть більше ніж призовників. Найпоширеніша їхня фобія - це те що "дітей" можуть відправити на війну. Тому офіцерам доводилося проводити роз'яснювальну роботу. Багато хто дивувався з того що призовникам дали по 2 700 грн підйомних, це навіть більше ніж зарплатня мобілізованого, не кажучи про кошти, які отримують сержанти-строковики (бл. 250 грн). Є й чутки про те що такі кошти породили вимагання з боку сержантів, але з тих з ким поспілкувався я ніхто не постраждав. Самі призовники дивували зранку, коли абсолютно щиросердно підходили на сніданку і ділилися домашніми наїдками, мовляв, усе одно можуть пропасти. Вчора, доречі, у їдальні було майже порожньо, адже усі харчувалися домашнім.

P.S. Багато хто цікавиться, які цукерки дають нам у їдальні на свята. Вчора наш раціон дійсно урізноманітнили пряниками, яблукам і цукерками по 2 шт на солдата, жодної з президентської фабрики :). Цукерки були полтавські, а пряники здається, ніжинські.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости