Кремль може перекрити офшорний скандал війнами

5.1т

Так звані "панамські документи", які відкрили назви і імена багатьох політиків, бізнесменів практично із всіх країн світу, - це така певна інформаційна бомба, яка може задати удару співвідносного з військовими діями. Вона може спровокувати серйозні політичні зміни в багатьох країнах. Перш за все це стосується країн, які умовно можна віднести до демократичних, де інформація про використання офшорних схем майже автоматично призводить до відставки політиків і посадовців. Для Росії ж подібна інформація – це такий доконаний факт, який важливий для маленької частини російського суспільства, невеликої групи інтелігенції. Для більшості росіян така інформація буде просто перекрита кремлівськими ЗМІ, які будуть стверджувати, що це брехня, обман, що такого немає і не може бути, і що їх президент – найбільш законослухняна людина в світі. Тому в Росії навряд чи така інформація приведе до вагомих суспільних змін.

Єдине, що викликає побоювання, це те, що будуть спроби перекривати цю інформацію іншою, на зразок десь нових терактів, активізації військових дій, так, як зараз відбувається відновлення Нагорно-Карабахського конфлікту.

З приводу сум, які проходили в "панамських документах" по Путіну і його оточенню, я думаю, що це дуже невелика частка фінансових і матеріальних активів, якими вони володіють.

Нічого випадкового не буває, особливо, коли мова йде про доступ до колись дуже засекреченої інформації. Очевидно, що це спланований злив, єдине питання, хто ініціатор зливу такої інформації. Це журналістська допитлива робота та робота спецслужб якоїсь країни.

З точки зори притягнення "любителів офшорів" до відповідальності, в Росії це малоймовірно, а от для росіян, які живуть чи перебувають час від часу в так званих цивілізованих країнах, можуть подати відповідні позови до судів, запити до міжнародних правоохоронних організацій, таких як "Інтерпол", то порушників можна притягнути до відповідальності і понесення покарання, крім тих, хто користується особливим імунітетом, таким як імунітети глав держав.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости