newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Блог | Рух без обмежень

Рух без обмежень

Простота пересування на колесах — питання концептуальне не лише для інвалідів, але й для інших категорій людей. Жінки, що доглядають за дітьми, велосипедисти, продавці ринків з одвічними валізами-візками. Та й будь-хто з нас коли-небуть тягнув за собою валізу — приїжджаючи чи повертаючись з відпустки.

Видео дня

Тема бетонних непролазних джунглів Києва уже піднімалася в "Обозревателе".

На противагу столиці — районне містечко Дніпровської області — Павлоград. Приємно дивує наявність пандусів у практично кожному відділенні магазину, аптеки, банку, пошти. Пологими спусками забезпечені й бордюри. Містом можна пересуватись без обмежень.

Спуски пологі. Це не просто дві залізні рейки, практично вертикальні, по яких вибратись самостійно дуже складно. Це абсолютно зручні заїзди, суцільне бетонне полотно, підйом під зручним кутом.

Не можуть похвалитися наявністю пандусів держустанови. Хоча з 1 січня 2000 р. затверджено державні будівельні норми, котрі стосуються абсолютно всіх будівель. У додатку "Г" чітко перелічені особливості споруди, які сприяють безбар'єрності та вільному пересуванню. Програма у відповідності до постанови Кабміну "Про забезпечення доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів житлового та громадського призначення" від 04.06. 2003 р. № 863.

Отже, об'єкт не може бути зданий в експлуатацію, не маючи потрібних пристосувань.Відповідає це реальності? Ні.

А закон говорить про інше. Згідно з нормативами, обладнаною повинна бути прилегла до будинків територія, входи-виходи, інтер'єр.

Пандуси повинні бути суцільними, рівними, без виступів і без шорсткої поверхні. По краях сходів повинні бути поручні на висоті 90 см., по краях пандусів — 70 см.

Пороги не повинні перевищувати 2,5 см.

У місцях пішоходних переходів, де тротуар перетинає заїзд у двір, дорога, що прилягає, бордюр повинен бути обладнаний спуском (пандусом).

Тротуари не повинні бути зі сходами, вибоїнами, а найбільша ширина щілин між плитами не повинна перевищувати 1,3 х 1,3 см.

Ці та інші вимоги (!) до облаштування приміщень та прилеглих територій можна знайти у відповідних постановах та на інтернет-порталі " Безбар'єрна Україна".

Питання в тому, наскільки ці норми не ігноруватимуться.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...