, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Головний тарган у головах українців

2.1т

Ж*пошніцтво, жлобство та любов до халяви - один з найбільших гріхів українців, який стримує нас, немов канат - повітряну кулю.

Ми боїмось витрачати гроші. Завжди бачив цей страх. Мій дідусь був готовий іти на інший кінець села, де картопля була на десять копійок дешевше - витрачав годину життя, аби лише "зекономити" пару гривень. Ми дивимось фільми на "халявних" сайтах, викидаючи увагу на перегляд реклами грьобаного "казіно ікс". Ринок переповнений компаніями, які бояться інвестувати в продукт та його маркетинг. Ні, ми краще перемотаємо синьою ізолентою цей посередній станок, наймемо посереднього "копірайтера" з рейтом, як у Папи Карло - і якось переб'ємось. В результаті маємо ринок посередніх продуктів, які соромно купувати. Я вже мовчу про експорт.

В мене в голові довго цей тарган довго жив, та і зараз періодично виринає, а я п*жжу його по голові урановим ломом. Потихеньку виселяється.

Найбільший злам був при підготовці до Travelage 2.0. Ми думали, чи платити спікерам. Справа в тому, що на більшості заходів в Україні спікери виступають безкоштовно, "за піар". І якось це завжди так гидко і невдобно - робити івенти, не платячи людині за її роботу та соціальний капітал. В результаті, вирішили башляти. Гонорари спікерам забрали левову частку бюджету, але наскільки ж приємно платити людям за їх роботу! Ну і в них ставлення інше, звісно.

Тому бісить, коли чую численні "а знижки є?", "можна промо-код?", "ну, в нас спікерам гонорари не передбачені", "давайте по бартеру", "а ми вас попіаримо", "ну, так вам проект в портфоліо буде красівий", "ну да, в нас проект комерційний, але ти репостни пліз". Да в жопу йдіть. Бувають ситуації, коли можна говорити про бартер чи "піар", але вони рідкі. Найкращий спосіб подякувати спеціалісту - заплатити їм за хорошу роботу. Найкращий спосіб мати хороший продукт - без жлобства інвестувати в нього. Найкращий спосіб продати цей продукт - без жлобства інвестувати в якісний маркетинг та продажі. Напівміри не працюють. Трішки заплатите за продукт, трішки - за маркетинг... Поздоровляю! Бабло про*обане! :)

Краще звузьте нішу, лінійку продуктів, зробіть меншу партію, але добре інвестуйте в продукт та йооо просування.

В економіці є фундаментальна формула MV=PQ. Монетарна маса (М), помножена на Швидкість оберту грошей в економіці (V) дорівнює Рівню цін (P) помноженому на Кількість товарів. З неї випливає, що чим швидше обертаються гроші, тим ефективнішою є економіка. Кожен раз, коли ми даємо жлобству нас перемогти - ми сповільнюємо рух грошей. І забираємо їх в себе. А потім пишемо гнівні постіки про стан справ у країні типу #зрада і т.д.

Мало того, ми знищуємо повагу одне до одного. Оплачуючи роботу людини/компанії за рейтом, нижчим від справедливого, ми якби кажемо: "Нє, чувак, ти цього не вартуєш". В свою чергу, та людина/компанія теж платить менше іншим. Отримуємо колообіг неповаги в Україні. А без взаємоповаги не можна побудувати щось довгострокове - все сипатемиться.

Звісно, цьому є пояснення. Тяжка історія, совок, постійна невизначеність, Сатурн в третьому домі, бла-бла-бла... Але досить нам виправдовуватись минулим. Давайте жити тут і зараз.

Почнемо гідно оцінювати працю себе та інших - тоді все і налагодиться.

Задавіть свою жабу, інакше вона задавить нас :)

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги