Убивство одного з найвідоміших бойовиків значно підняло дух диванної сотні. Тим більше, що Моторола поповнив і без того значний список убитих "легенд руського міра".

І зараз вже не так важливо – чи загинув він насправді, чи це була імітація смерті. Бо навіть якщо Павлов залишився жити, Моторола вже не з’явиться на військовій орбіті.

Тому цей пост не про наслідки вбивства Мотороли – як і будь-який нелюд він заслуговує на прискорений ліфт до пекла. Цей пост про наслідки вбивства "легенди". Про "ефект Кірова" по-сепаратистські: будь-яку живу легенду варто прибрати, спихнути на хунту і, мотивуючи вбивством легенди – посилити боротьбу з внутрішньою опозицією. Ну і паралельно назвати його іменем вулиці та проспекти у кожному місті.

Перше, - убитий Моторола стане легендою у "ДНР". А мертва легенда ніколи не вештатиметься п’яною по "республіці", не віджиматиме бізнес і не влаштовуватиме перестрілки з іншими легендами. Тому не нестиме особливих загроз для Захарченка і посиленню контролю Москви над "ДНР". Ба більше, мертва легенда – це +20 до росту та -20 до ваги. Тобто, можливість ліпити з нього будь-який образ. Як Леніну любов до дітей і пічників. Мертва легенда – це параграф підручника з історії, який упихуватимуть у свідомість молодих донеччан.

Друге – ефект самозбереження. Так, і Захарченко, і Плотніцький зацікавлені у тому, щоб всидіти на троні "республік" до третього пришестя Путіна. Але, реальних економічних здобутків немає, хунта не ґвалтує у хоспісах, а рівень обстрілів на фронті нижче за літні показники. Партія війни стає непотрібна своєму "народу".

І тому потрібен "ефект Кірова". Не стільки для того, щоб побудувати владну вертикаль, посиливши репресії та звинувативши наближених у спробі державного перевороту (хоча Плотніцький тут постарався). Його мета у іншому. Для самозбереження "вождєй" куратори з Москви повинні зрозуміти значущість і Захарченка, і Плотніцкого. Точніше – їх незамінність. Тобто, побудувати таку модель у якій заміна верхівки призведе до руйнування всієї системи.

Самі куратори дозволяють такі дії, розуміючи, що контролювати республіки буде простіше тоді, коли вона буде авторитарною. А те, що вони дозволяють це робити зараз, вказує - поки що Росія ставить на партію війни. Бо аксіоматично - без заміни Захарченка і Плотніцкого впихання ОРДЛО під контроль України не відбудеться – через неприйняття цих "вождів" у самій Україні.

Тому доки один і другий перебуватимуть у владі, російські куратори ставитимуть якщо не на війну, то постійне загострення ситуації на лінії протистояння. А їх маріонетки "гратимуть у війну" життями наших громадян, життями своїх наближених і життями тих, кого вони вважають своїми підданими. Посилюючи не лише себе при владі, але й упевненість у тому, що завтра мир ще не наступить.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости