, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Енергетична стратегія в Україні, яку нині розробляють у нашій країні, фактично нічим не відрізнятиметься від попередніх. Головним моментом, який у ній повинен бути: грамотна оцінка, на яку економіку Україна робитиме ставку (в основу братимуть аграрний сектор, промисловий чи машинобудування; розраховуватимемо на атомні чи теплоелектростанції тощо).

Нова стратегія передбачає і нову політику в плані тарифів. Ми уже не маємо чути "казок" на кшталт про те, що тарифи повинні бути економічно обґрунтовані чи ринкові. В багатьох прогресивних країнах світу тарифи дотують за рахунок розвитку успішного бізнесу, наприклад. Там не обов’язково "виїжджають" за рахунок населення. І цілком можливо, що цей фактор також буде присутній і у нас.

Нещодавно США пообіцяло Україні допомогти в розробці цієї енергетичної стратегії. Допомога – практика нормальна. Втім слід замислитись: а яку роль вони відіграють і що може змінитись, завдяки їх втручанню? Чи дійсно американські спеціалісти зможуть допомогти нам побудувати грамотну енергетичну економіку (підкажуть, де знайти кошти чи як врегулювати тарифи)? Чи все-таки їх допомога обмежиться консультаціями?

Гадаю, про повноцінну допомогу мова не йде. Зазвичай під такою підтримкою мається на увазі неглибокий аналіз та загальні поради. До прикладу, всі ми знаємо, що енергоефективність – це основа споживання енергоресурсу (і в стратегії це передбачено). Донині від інших країн максимум, що ми отримували: аналіз цієї енергоефективності у цифрах. Втім стратегія передбачає погляд у майбутнє та планову оцінку того, як повинна реалізовуватись енергетична політика далі.

Донині допомога Європи і Америки зводилась до того, що експерти просто брали дані і прописували їх, не висловлюючи ніяких планів щодо майбутнього. А Україні тільки це і треба. До прикладу, дуже важко зараз говорити про енергетичну стратегію Донбасу. Як там взагалі можна щось планувати, вже не говорячи в контексті енергоефективних програм? Саме тому, гадаю, Україні не слід дуже розраховувати на підтримку закордонних партнерів, а писати стратегію самій, просто беручи до уваги досвід прогресивних країн світу.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги