Засідання Ради НАТО – Росія: наслідки для України

Засідання Ради НАТО – Росія на рішення щодо України (тих, які стосуються комплексного пакету допомоги і перспектив поглиблення співпраці між Україною і НАТО) не вплине. Альянс вже прийняв рішення і вчорашня (13 липня. – ред.) заява генерального секретаря альянсу Єнса Столтенберґа про те, що порозуміння не вдалося знайти – підтвердження цього. Під час зустрічі відбувся обмін думками: кожна сторона висловила своє бачення ситуації і все.

Отже, Україна нині має від НАТО перспективи всеохоплюючого співробітництва, а також все, що стосується розвитку України з сфері безпеки. Окрім того ми маємо повну підтримку з боку Альянсу у питанні російсько-українського питання: під час засідання вкотре наголосили на необхідності виконання Мінських зобов’язань Москвою. І як би не казали у Кремлі, що "вони нічого не повинні" і "їх там немає", НАТО фактично підтвердила головні пункти підсумкової декларації Варшавського саміту.

Тобто, безпосередньо для нашої співпраці, зустріч Ради НАТО – Росія глибоких наслідків не матиме.

Втім Альянс і надалі продовжуватиме активний діалог з РФ. Причин декілька. Перша причина: окремі погляди в країнах-членах НАТО щодо стосунків з РФ. Ми добре знаємо, що у багатьох країнах є політичні сили, які заявляють про те, що необхідно продовжувати діалог з Росією, що треба переглянути доречність санкцій проти цієї країни. Ці країни є не лише членами ЄС, а й членами Альянсу (та ж сама Франція, на локальному рівні Італія). Своєю чергою, НАТО не є відірваною організацією: це є союз, який повинен відображати інтереси усіх 28-ми країн. Отже, для того, щоб задовольнити погляди окремих політичних сил в окремих країнах, Альянс робить спроби ведення діалогу.

Друга причина – напружена ситуація, яка пов’язана з численними провокаціями з російського боку (і ми знаємо, чим закінчилися ці провокації в Туреччині минулого року – був збитий літак). Нині Росія "провокує" в районі Балтійського моря. Небезпека полягає у тому, що є загроза зіткнення військових літаків (російські літаки літають часто з виключеним радіолокаційним обладнанням). Важко спрогнозувати наслідки такого можливого інциденту, ситуація й так дуже напружена.

Третя причина діалогу – боротьба з тероризмом. Зокрема, вчора піднімалося питання Афганістану. Альянс заявив про намір продовження перебування своїх сил, аби допомогти афганській безпеці. З Росією ця співпраця започаткована дуже давно і нині вона має найбільший вплив на регіон центральної Азії. Ці питання НАТО просто змушене обговорювати.

Є й ще одна причина – НАТО хоче розвіяти міф, який регулярно звучить від Москви, що вони вороже ставляться до Росії. Альянс хоче нівелювати це твердження і показати, що він не готується до війни, тим паче з РФ.

Читайте все новости по теме "Российско-украинский конфликт" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги