УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Дмитро Снєгирьов
Дмитро Снєгирьов
Лидер ГИ "Права справа"

Блог | Фашисти всіх країн єднаються

Фашисти всіх країн єднаються

Останнім часом на Закарпатті,у зв’язку з проведенням АТО на Сході України, активізувалися політичні сили, які сповідують ідею відокремлення краю від України. За підтримки угорської партії "Йоббік", у складі так званої армії ДНР, створено добровольчий батальйон "Легіон святого Іштвана", який воює на Сході України. На сторінці "Легіону" у мережі "Вконтактє" написано, що вони запрошують сміливих, порядних людей допомогти "Новоросії", "Малоросії" й Закарпаттю. "Легіону" потрібні не лише військові, але й медики та техперсонал.

Далі — мовою оригіналу: "Вставайте с нами против Порошенко! Нам нужна свобода для пожелавших выйти из состава Украины регионов Юго-Востока и право на самоопределение для Закарпатья! С центром, западом и севером сами решайте, как будете жить дальше! Ибо ПОКА у вас есть возможность выбора! Пока еще можно разойтись культурно и красиво, как нормальные люди! На Донбассе у нас всего-лишь мы! Сводный фронтовой батальон! А есть и другие, в том числе в разных регионах Украины, которые тайно формируются и ждут сигнала"…

Можемо казати, що угорські та мадярські нацисти від слів про велику Угорщину перейшли до діла і тепер на Донбасі набувають бойовий досвід. Серед добровольців вже є перші загиблі. Загинув Володимир Селеш. Одним із можливих фінансистів цього "добровольчого загону" називають закарпатського сепаратиста Петра Гецка. Петро Гецко народився 1 січня 1965 року в с.Кушниця, Іршавського р-ну, Закарпатської області в багатодітній сім'ї. Після закінчення Кушницькії СШ в 1981 році, працював каменярем в будівельному управлінні № 52 тресту " Львовжілстрой". У 1983 році був призваний на дійсну військову службу в повітряно-десантні війська. Служив в Прибалтиці та Молдавії. Кандидат у майстри спорту з самбо. Після служби в армії вступив до Московського інженерно-фізичного інституту на факультет автоматики та електроніки, отримав освіту інженера системотехніка.У 1991 році закінчив факультет автоматики та електроніки МІФІ. Однокурсником Гецко і спаринг-партнер по самбо був Олег Царьов, з яким вони жили в одному гуртожитку і працювали в будзагонах. З 1997 року очолює громадську організацію " Зайнятість". У русинському русі з 1996 року.

Саме в ці роки виникає тривалий господарський конфлікт між Управлінням майна міста Ужгород та громадською організацією "Зайнятість". Рішенням суду ГО "Зайнятість" була виселена з орендованого ними приміщення. Голова організації Петро Гецко назвав цей конфлікт расовою дискримінацією автохтоного населення Закарпаття. Заяви та відозви Петро Гецко підписував у множині, від імені русинського народу. Активність Петра Гецка в інтернеті привернула увагу російських спеціальних служб. Російські ЗМІ почали активно висвітлювати репортажі про "геноцид русинов". Гецка підтримав "Сойм підкарпатських русинів" — русинська сепаратистська громадська організація.

У 2008 році на конгресі русинів він був обраний прем'єром республіки Підкарпатська Русь. Пізніше виявилося, що уряд складається з однієї людини — прем'єр-міністра Петра Гецка. В березні 2014 року Гецко попросив Володимира Путіна врятувати закарпатців. Генпрокуратура України порушила проти Петра Гецка кримінальне провадження за ст.110 ч.2 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб).

В 2003 року в Угорщині була заснована націоналістична праворадикальна партія"Йоббік"(повна назва: "Рух за кращу Угорщину"; угор. Jobbik Magyarországért Mozgalom) Офіційно стоїть на позиціях консерватизму, патріотизму та християнських цінностей. Голова партії — Ґабор Вона. За підсумками парламентських виборів 2010 року "Йоббік" набрав 16,67% голосів і став третьою найбільшою фракцією в парламенті Угорщини (47 депутатів). Наступного дня з цього приводу на офіційному сайті ВО "Свобода" було опубліковано новину із заголовком "Свобода" вітає перемогу правих Угорщини на виборах".

"Партія "Йоббік" є партнером Всеукраїнського об’єднання "Свобода" по участі в Альянсі європейських національних рухів, створеного європейськими правими наприкінці 2009 року, — йшлося в повідомленні. — Угорські націоналісти вперше потрапляють до парламенту країни. Голова Всеукраїнського об’єднання "Свобода" Олег Тягнибок привітав очільника партії угорських націоналістів пана Габора Вону з першою значною перемогою, що засвідчила реальні пріоритети угорських виборців, які віддали перевагу позиції захисту національної ідентичності угорської нації в сучасних умовах космополітизації Європи".

"Йоббік" досяг своєї мети на виборах до Європарламенту та з успіхом завершив весняний похід", - сказав голова партії Габор Вона на брифінгу свого виборчого штабу. Сепаратистська мета "Йоббіка" є створення русинсько-угорської автономії на території українського Закарпаття. 5 грудня 2010 року в Берегові було відкрито офіс-бюро депутата Європарламенту Бейли Ковача, який є також представником угорської партії "Йоббік". Бейла Ковач не приховував іншої функції свого офісу, до речі, єдиного подібного на території України, – надання консультацій та допомоги закарпатським угорцям саме щодо подання документів на отримання подвійного громадянства. Cам Бейла Ковач відвідував в якості спостерігача так званий "референдум" у Криму, а також псевдовибори, організовані бойовиками на Донбасі торік.

У травні 2014 року генеральний прокурор Угорщини звинуватив депутата Європарламенту ультраправої націоналістичної політичної партії "Йоббік" Бейлу Ковача в шпигунстві на користь Москви. 27 березня 2014 р за ініціативою партії "Йоббік" перед будівлею угорського МЗС відбулася демонстрація з вимогами повернення Закарпаття Угорщині та визнання так званого референдуму в Криму. Виступ 09.04.2014 угорської націоналістичної партії "Йоббік" на сесії ПАРЄ зірвав овації російської делегації. Їх взаєморозуміння вже встигли красномовно охрестити. Про це у Фейсбуці написав народний депутат Володимир Ар'єв : "Представник нацистської партії Угорщини, яка милозвучно зветься "Йоббік", заявив, що Крим - російський, а Закарпаття - мадярське, та зірвав оплески делегації РФ та обурені вигуки решти цивілізованих депутатів, в тому числі угорських. Фашистарії всіх країн єднаються... Спільний наці-перфоманс в ПАРЄ партій "Єдина Россія" та угорської "Йоббік" уже отримав назву "Йо**нута Росія", - констатував обранець.

Події на Сході країни нарешті привернули увагу СБУ до тих, хто рве Україну ще й з Заходу. Закарпатський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокуратури щодо припинення діяльності благодійного фонду "Приймальня незалежного депутата Європейського парламенту Ковача Бейли". Суд вирішив, що діяльність фонду була спрямована на втручання у внутрішні справи України та посягання на її територіальну цілісність. Лідеру угорської радикальної партії "Йоббік" Іштвану Саваї заборонили в’їзд на територію України. В'їзд в Україну також заборонений іншому лідеру "Йоббіка" - Лоранту Гегедюшу.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...