Великий теракт завжди об`єднує суспільство. І громадська думка вимагає адекватної відповіді. Ми спостерігали це 11 вересня 2001 року у Сполучених Штатах Америки. Те саме бачимо і після терактів у Парижі.

Адекватною відповіддю на серію терактів у Франції мало би стати об`єднання сил Європи заради того, аби посилити військову присутність в Іраку і Сирії. Однак не виключаю, що не всі країни-члени Євросоюзу можуть на це погодитися. Тож необхідність залучення військового контингенту в сирійській кампанії може виконати роз`єднувальну роль і лише посилить відцентрові тенденції в середині ЄС.

Європа сьогодні не застрахована від нових серій терористичних актів. Однак повторення чи не повторення чорної п`ятниці 13 листопада більшою мірою залежатиме від самого ЄС. Від того, наскільки чітко буде артикульована відповідь на ці теракти. Якщо відповідь не буде чітка, однозначна і жорстка – теракти продовжаться.

Втім, якщо не вся, то принаймні частина Європи об`єднається перед терористичною загрозою. Однозначно будуть посилені заходи безпеки – навіть ціною обмеження демократичних прав і свобод громадян ЄС. Робота по недопущенню нових серій терактів буде проводитися значно активніше, ніж це було раніше.

Я не знаю, чи дійсно Росія безпосередньо причетна до того, що трапилося у Парижі, як нині багато хто говорить. Однак безсумнівним є той факт, що від терактів у Франції Російська Федерація лише виграє. Днями колишній президент Франції Саркозі вже заявив, що його країні слід посилювати військову співпрацю з Росією. Є вірогідність, що на таку співпрацю – у військовому плані – підуть деякі країни ЄС. Що означає поступове послаблення санкцій Заходу щодо Росії у зв`язку з військовою агресією цієї країни по відношенню до України.

Натомість для нас теракти у Франції означають, що нам варто розпрощатися з надіями на безвізовий режим. Посилення міграційної політики в Європі призведе до того, що його нам будуть відтерміновувати.

І найголовніше: теракти у Франції відвертають увагу від подій в України. Ми залишаємося сам на сам з проблемою Донбасу.

Росії зараз дуже потрібна перемога – будь-яка, бодай малесенька. Точніше, вона потрібна Путіну, аби підняти свій рейтинг в середині країни до 90%. Менша підтримка просто битиме по його самолюбству. Якщо Росію залучать до участі у військовій кампанії у Сирії – цю перемогу для задоволення амбіцій Путіна вона може спробувати здобути там. Якщо ж ні – нам варто готуватися до серйозної ескалації воєнних дій на Донбасі. Тим більше, що світові тепер не до того, аби слідкувати, що відбувається на території Донецької та Луганської областей.

Втім, для нас теракти у Парижі можуть принести ще один неприємний сюрприз: Україна ризикує стати одним з пунктів напливу мігрантів. У разі подальшого закриття кордонів, потік нелегалів може бути спрямований на нашу територію. Україна надто приваблива геополітична зона не тільки для російських інтересів, але й для бойовиків ІДІЛ, які можуть розглядати її як форпост для підготовки атак проти Європейського Союзу

Читайте все новости по теме "Блог о событиях в мире" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости