Вибори на Донбасі - шлях до катастрофи

47

Остання заява міністра закордонних справ ФРН Штайнмаєра, стосовно "...прогресу з української сторони в проведенні виборів на Донбасі в цьому півріччі" є просто шокуючою! "Українська правда": "Штайнмаєр також висловив сподівання, що запланована на четвер зустріч глав МЗС "Нормандської четвірки" призведе до прогресу у питанні організації виборів на сході України.

"Для того, щоб вибори відбулися, як усі це кажуть, ми потребуємо двох речей: перше – виборче законодавство, друге – безпекові умови, які дозволять проведення виборів. Сподіваюся, в четвер ми зробимо крок вперед у цьому питанні", - сказав глава МЗС Німеччини.)

У четвер, 3 березня відбудеться засідання міністрів закордонних справ "Нормандської четвірки" з розгляду ситуації на Донбасі. Захід не може не знати, що Росія не виконала жодного(!) пункту Мінських домовленостей, натомість наростила та доозброїла свої два армійських корпуси в "ДНР" та "ЛНР", по двадцять тисяч кожний, новими зразками самої сучасної зброї, сотнею нових одиниць бронетехніки, БМП, БТР, "Градами", та ін... "Росія не виконала жодного зі своїх зобов’язань відповідно до Мінських угод", – наголошують в МЗС України. Натомість протягом двох років агресії під командуванням російських офіцерів на Донбасі була "сформована сорокатисячна армія, укомплектована та профінансована російською стороною".

Понад те, на сьогодні Росія та контрольовані нею бойовики, продовжують військові провокації, у тому числі із застосуванням зброї, яка мала б бути відведена під контролем та моніторингом ОБСЄ – реактивні системи залпового вогню, самохідна артилерія, міномети калібром 82 та 120 міліметрів.

"Російські війська на Донбасі безперешкодно продовжують здійснювати ротацію, тренування та постачання через неконтрольовані ділянки державного кордону", – додали в МЗС".

В таких умовах, згода Банкової на організацію та проведення "виборів" на Донбасі в першому півріччі, перетвориться у катастрофу української державності, зруйнує її відносну стабільність, підірве віру і лояльність Армії, у правильність і логічність дій влади. Ухвалення такої односторонньої концепції, в догоду забаганкам, тиску, шантажу, погроз та ультиматумів Путіна, є відвертою зрадою національних інтересів України, і жодним чином не слугуватиме припиненню війни та виведення всіх(!) без виключення збройних формувань Росії в т.зв. ДНР та ЛНР за межі державного кордону України! Нічим не краще в такій ситуації виглядають уряди США, ФРН, Франції, які благословили і вимагають від України односторонніх дій, в догоду Кремлю, лише з метою сподобатися виборцям у своїх державах, що вони нарешті щось "порєшали" і є "прогрес"!

Це, НЕ прогрес! Це — катастрофа України, її дворічної боротьби за територіальну цілісність, суверенітет та недоторканість кордонів, сумарною ціною понад 10 тисяч жертв, та мінімум 2500 тисячі військових України.

Дивує, що міністри закордонних справ "Нормандської четвірки" та США так і НЕ примусили Росію-Путіна, виконувати взяті на себе зобов"язання Мінських угод!

Самі перетворилися у адвокатів "диявола", його посібників!

В цих умовах вбачаю єдино правильним рішенням влади України — категориче, беззастережне та безкомпромісне вимагання від Росії виконувати взяті на себе зобов"язання: 1) повне припинення вогню; 2) повний відвід важкого озброєння на встановлені межі; 3) видача всіх заручників — військовополонених, за принципом "всіх на всіх"; 4) беззастережний допуск спостерігачів ОБСЄ на всю контрольовану бойовиками територію Донбасу, безпосередньо на кордон з РФ; 5) виведення з окупованих територій України всіх своїх військ РФ та підконтрольних їм усіх бойовиків.

І лише з цього моменту, коли будуть створені всі логічні об"єктивні юридично-правові та конституційні передумови для можливих розмов про вибори на Донбасі, за участі всіх Західних спостерігачів, ОБСЄ, ЄС, ПАРЕ...., за українським законодавством, за участю ЦВК України, при участі всіх бажаючих політичних партій та кандидатів з України.

До того часу, Україна повинна категорично відмовити та беззастережно відхилити всі розмови про вибори на Донбасі.

В противному випадку — це ЗРАДА!

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости