, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Вся колотнеча навколо внесення змін до Конституції мала дуже мало сенсу, бо Москва у будь-якому випадку сказала би: "Це зовсім не те, про що ми домовлялися". Тому в Європі дійшли висновку, що все застрягло і навіть, якби вдалося проштовхнути такі зміни – Москві це би не сподобалось. Захід зрозумів, що це не веде до вирішення проблеми.

Далі потрібно створити якусь відносно легітимну владу в тих регіонах, яка би представляла місцевих мешканців. Попри очевидне втручання Росії значна частина мешканців Донбасу вкрай негативно налаштована до Києва. Це визнали всі і Захід в першу чергу. Не можна ж просто переконати Путіна вивести війська звідти і проблема сама собою розсмокчеться. Мешканці Донбасу дуже критично налаштовані до постмайданної влади.

Якщо на Донбасі будуть проведені чесні і об’єктивні вибори - там будуть люди з іншою позицією, ніж є у Києві. Вони будуть досить проросійськи налаштовані. Але на Заході будуть готові з цим змиритися, бо розуміють, що конфлікт виник не на рівному місці. Є несприйняття Донбасом Майдану. Це той факт, який треба сприймати. Просто вигнати росіян із Донбасу, повернути ситуацію у статус-кво на лютий 2014-го року, коли б Порошенко міг би призначити губернатора в Донецьк, а Мустафа Наєм поїхати в Горлівку формувати національну поліцію – про це ніхто на Заході не думає і навіть не мріє. Всі розуміють, що такого не буде.

Місцеві мешканці мають отримати відносно легітимних представників, які будуть не призначені із Москви, а ті, кого вони дійсно оберуть. Якщо вже Росія не даватиме проводити такі вибори - тоді Київ на повних підставах може говорити західним партнерам, мовляв, бачите Путін не піклується про інтереси мешканців регіону, а виключно про свої власні. Росія зриває всі регулювання, треба санкції і все таке інше.

Але в разі об’єктивних виборів Києву доведеться працювати із обраними людьми. В цьому і є позиція Заходу. Захід не налаштований, щоб повернути Донбас під контроль про майданної влади. Про це ніколи не йшлося. Захід налаштований на те, щоб відновити мир. А те, що це можуть бути люди, які будуть дуже неприємні цій владі і значній частині суспільства, що ці люди будуть лояльні Росії – це очевидно і треба з цим змиритися. Ми від цього нікуди не дінемося. Маємо визнавати реалії. От у Львові ніколи не сприймали Партію регіонів і так само на Донбасі ніколи не сприймали націоналістів. Це факт, з яким треба жити. І на Заході це знають краще, ніж у Києві.

Читайте все новости по теме "Выборы на Донбассе" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги