УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Блог | "Антикорупційна платформа" БПП у дії

'Антикорупційна платформа' БПП у дії

Наприкінці минулого року депутати "Блоку Петра Порошенка" з пафосом презентували так звану "антикорупційну платформу", яка, як було обіцяно, буде боротися з корупцією як усередині фракції БПП, так і поза її межами – в правоохоронній системі, у виконавчій владі тощо.

Видео дня

Пройшло зовсім небагато часу – і про перші "результати" такої "боротьби" вже інформує черкаське Інтернет-видання "Кропива", журналісти якого провели розслідування, як один із лідерів "антикорупційної платформи" БПП Владислав Голуб разом зі своїми помічниками "бореться" з корупцією на Черкащині.

Так, журналісти доводять, що під патронатом представників Блоку Петра Порошенка різного штибу липова фірма-прокладка "ліквідовує" екологічну катастрофу. Причому, за один день спритним ділкам вдалося освоїти близько 5 мільйонів бюджетних гривень. "Освоєння" чекають ще 8,5 млн. грн.

Йдеться, зокрема, про необхідність будівництва нових очисних споруд у Золотоніському районі, відсутність яких після аварії у 2002 році стала причиною того, що неочищені стоки хлинули у місцеві річки Суха Згар, Кропивна та Золотоношка, з них вони потрапляють у Дніпро і до цього часу. Місцеві мешканці вже втомилися благати про допомогу, жити в умовах жахливого смороду тут неможливо. Нарешті, у 2015 році, як пише видання, депутату по 197 округу від БПП Владиславу Голубу вдалося "вибити" з бюджету більше 13,5 млн. грн. З них 5 млн. грн. потрібно було освоїти у 2015 році, решту - протягом 2016 року.

І тут починається найцікавіше. Для термінового освоєння 5 млн грн. долучилися найближчі до депутата люди – його помічники Видання називає прізвища голови громадської організації "Форум розвитку Черкащини" Ігор Калашник (він же помічник народного депутата Владислава Голуба), голови Золотоніської РДА Олександра Лісового (також помічник Голуба) та місцевого еколога Людмили Ткаченко (на останніх місцевих виборах балотувалася до Черкаської міської ради від БПП, також вона помічниця нардепа Олега Петренка від БПП).

Як пише "Кропива", задля освоєння грошей в оперативному порядку Золотоніська РДА провела тендер із застосуванням переговорної процедури. За таких умов тендер фактично не проводиться, а проведення робіт замовляється у підрядника визначеного замовником без конкурсу. Щасливим переможцем стала компанія "Магік". Журналісти дивуються, чому чиновники обрали саме цю компанію: усі спроби зв’язатися з цією "фірмою-привидом" не принесли результату.

Аналіз державного реєстру дав зрозуміти, що компанія "Магік" є звичайною фірмою-прокладкою яка була залучена для освоєння коштів. Статутний фонд компанії складає 800 грн., зареєстрована вона в Києві. Основні засоби за звітний 2014 рік - 4 тис. грн., середня кількість працюючих 3 особи. І ще цікавий нюанс: на сайті компанії у розділі "Послуги" на фото розміщена зовсім не техніка компанії, а "зідрані" фото з техніки російських компаній.

Перші гроші на рахунок виконавця робіт зайшли 16 грудня 2015 року авансовим платежем – це майже 1,5 млн. грн. Другий транш проходить 30 грудня на суму 3,4 млн. грн., при цьому акти виконаних робіт закрито 29 грудня!

Отож, майже 5 млн грн. освоїли, але екологічну проблему не вирішили, а тільки поглибили, пише черкаське видання. "Виконані роботи на місці засвідчили, що вони виконуються з сумнівною ефективністю. Більше того, більшість робіт по очистці виконувалися не компанією "Магік", а Лівобережним управлінням водних ресурсів – це два спеціалізованих екскаватори, що працювали на річці Кропивна та Золотоношка. Від приватної фірми працював лише один екскаватор не спеціалізований до очистки русел річок", - пишуть журналісти, додаючи фотографії з місця так званих "робіт".

Редакція сподівається на оперативну реакцію правоохоронних органів, які проведуть відповідне розслідування, покарають винних в "дерибані" і врятують від подібного "освоєння" ті 8,5 млн гривень, які спритні ділки з незрозумілої фірми "Магік" ще не встигли отримати.

Також хотілося би почути аргументовану реакцію колег В. Голуба з "антикорупційної платформи" БПП на факти, викладені черкаськими журналістами, які щонайменше компрометують ідеї, проголошені цією групою.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...