Через 200 років французи знову в Котовську

Через 200 років французи знову в Котовську

Котовськ із офіційним дружнім візитом відвідали журналіст найреспектабельнішої французької газети "Ле Монд" Бенуа Віткін та фотокореспондент Гійом Ербо. Метою візиту було познайомити франкомовний світ із містом Котовськ. Оскільки в Україні є два міста, де були зруйновані пам'ятники кату Леніну: Київ та Котовськ. Але Київ знають в усьому світі, а Котовськ тільки належить світові взнати.

Шановні гості були приємно вражені та неприємно шоковані. Вражені тим, що у містечку на півдні України такий потужний націоналістичний рух, а шоковані тим, що громадський устрій, який панує у місті, вони змогли назвати тільки однім словом: феодалізм.

Професійні французькі журналісти поспілкувалися із усіма верствами населення міста, з усіма політичними силами та громадськими організаціями. Єдині, з ким вони відмовилися спілкуватися, це журналісти комунального телеканалу КЕТ. Про зустріч із ними дуже просив французів мер Котовська Анатолій Іванов. Але журналісти не зважили на прохання мера, врахувавши професійний рівень працівників мерського телеканалу.

Видео дня

Гості були схвильовані рівнем антисемітизму, який панує у місті. Особливо відразливою їм видалась історія коли депутат від правлячої Партії регіонів Войцеховська Наталія Альгердасівна образила єврея Десятнікова Михайла Ілліча публічно назвавши його "жидовской мордой". Журналісти заявили, що у Франції подібне – неприпустимо. У Франції існує багато правозахисних єврейських організацій, і вони будуть проінформовані про цей ганебний факт.

І хоча котовська влада щільно оточила французьких журналістів своєю присутністю, намагаючись не допустити спілкування із опозиційно налаштованими до неї громадянами, газетярам з "Ле Монду" вдалося виконати свій професійний обов'язок та поспілкуватися із громадськими активістами міста. Анатолій Тіора розповів французам про напад на нього депутата від ПР Войцеховської, коли вона порвала та викинула у вбиральню його документи, та про фінансові оборудки мера Іванова. Ольга Пінчевська розповіла про переслідування представниками влади її сім'ї. Михайло Десятніков про незаконну приватизацію депутатом Войцеховською Н.А. садиби на селищі Цукрового заводу за смішні гроші та про дивний аукціон, що відбувся у мерії з цього приводу. Михайло Ілліч надав французьким журналістам усі необхідні документи з цієї справи.

Французькі журналісти відвідали пам'ятник жертвам Голодомору і були дуже шоковані, коли взнали, що мер Іванов відмовився пожертвувати навіть копійчину на його зведення на тій підставі, що він - мер міста, а у місті Голодомору не було. Цинізм мера вразив навіть досвідчених журналістів, які багато чого бачили.

Фотокореспондент Гійом Ербо зробив багато світлин нашого міста: людей, вулиць, пам'ятників, краєвидів.

Журналіст Бенуа Віткін цікавився історією міста, а також провів розслідування історії розтрощення пам'ятника кату Леніну, появлення на димарній трубі котельні червоно-чорного прапору УПА, нападу та нанесення шкоди автобусу, який мав везти котовчан на київський Євромайдан.

Французи відвідали краєзнавчий музей міста, інші культурні заклади. Французьким гурманам дуже сподобалась українська кухня у Котовську. Особливо їм сподобалися фірмові вертути, фірмова курка із грузинськими спеціями та гостинність.

Стаття про Котовськ незабаром вийде у найпопулярнішому французькому виданні, яке, до речі, було засноване у 1944 році за вказівкою генерала Шарля де Голля.

П.С. 19 грудня у день Святого Миколая, коли французькі гості перебували у нашому місті, газета "Ле Монд" святкувала свій День народження.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...