Які марші співає українська армія?

209Читать новость на украинском

"ВИ Ж СОБІ ПІСНЮ СТВОРІТЕ САМІ...". В пошті знову - "Мої предки..." Сестер Тельнюк: дівчата їздять по Україні з туром і, після Шевченка, "на біс" виконують цей хіт на мій "Рядок з автобіографії". Зворушена, тішуся, вдячна всім зворушеним)). Але подумалось про інше.

Третій рік іде війна. Третій рік хлопці марширують - ПІД ЩО?? Дорогі українські музиканти, а також МО, Мінстець і всі причетні - розкажіть, бдлска, бо щось ні разу не чула - ЯКІ МАРШІ СПІВАЄ УКРАЇНСЬКА АРМІЯ?

Всі армії світу прекрасно використовують для цієї мети обробки фольклору. Напр., "марш зелених беретів" - стара ірландська балада про зведену дівчину, що покінчила з собою)). А ми ж наче народ кштаріїв, нє?)) "Козацького роду" - із найбагатшим (і це правда!) маршевим фольклором у світі, понад 230 тис. записаних нар.пісень, Маруся Чурай, Семен Климовський, суцільні тобі, куди не кинь, "засвистали козаченьки", - іно заранжируй та вшквар так, щоб не тільки ЗСУ - ціла країна заспівала, а світ підхопив!!!)))

Нє? Нема? А чо' так? Чого наша армія, вже третій рік, - БЕЗГОЛОСА?

Я без іронії (ну майже)), я щиро - не розумію.

Тобто, я розумію, чому укр. муз. фольклор у 20-му ст. переробляли, і прекрасно, - всі, крім українців (обожнюю "Ой не ходи, Грицю" від Eydie Gorme: https://www.youtube.com/watch?v=Oz8M6BBQbGI), - тому що в Україні його треба було "загнати під шконку" з наличкою "арх." (Вєрьовка-шаровари, хор-ланка, вотетовсьо). Музеєфікація, мінеральний шар, привіт од Франца Фанона. Архаїка, да-с, а "надо думать нє о прошлом, а о будущем" (читай - де України вже не буде)). Плавалі-знаєм, і до postcolonial studies і свої-українські 5 копійок дописали-сьмо, - нівапрос.

Я не розумію, чому цей шар і досі лишається "мінеральним" - нерозмороженим. На 25-му році "наче-незалежности". На 3-му році війни.

Тої війни, котра йде - за незалежність СПРАВЖНЮ. А це значить - за ПРАВО НА СВІЙ ГОЛОС: в усіх сенсах без винятку.

Ні, ну справді - які марші співають в ЗСУ?

СМОТРИТЕ ВИДЕO ПО ТЕМЕ:

Читайте все новости по теме "Блог о событиях в мире" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости