Як ООН реагуватиме на заяви Путіна щодо Криму

15.8т

Заява представника України в ООН Володимира Єльченка щодо можливості скликання Ради Безпеки ООН через дії РФ у Криму в першу чергу спрямована на те, щоб привернути увагу міжнародної спільноти щодо події, яка сталася і необґрунтованих звинувачень з боку РФ.

Про конкретні результати нині говорити ще зарано: не впевнений, що Рада Безпеки зможе ухвалити резолюцію, оскільки Росія має в ООН потужні позиції (це пов’язано з тим, що Російська Федерація є постійним членом ООН і має право ветувати будь-яке рішення). Відтак, передбачити конкретний результат практично неможливо як і надіятись на ухвалення адекватного документа після засідання.

Цей крок України можна назвати частиною дипломатичної боротьби за повернення тимчасово окупованих територій, в тому числі і Криму. Про те, що нам слід частіше використовувати політико-дипломатичні важелі ще заявляв президент, а також Міністерство закордонних справ. Тобто, заява Єльченка є ефективною та своєчасною і, відверто кажучи, це добре, що українська сторона відреагувала на інцидент досить швидко. Зволікання не дало б бажаного ефекту, на який розраховує нині Україна.

На сьогоднішній день ООН в цілому, а також Рада Безпеки стали, як на мене, своєрідним дискусійним майданчиком. Беручи до уваги те, що нині Росія активно бореться за зняття санкцій (про це свідчить низка резолюцій у тій же Франції, парламенті Бельгії, а також візит французьких парламентаріїв до Криму, який нещодавно відбувся), дипломатичні кроки України дуже доречні. Гадаю, навіть, якщо засідання Радбезу й не дасть бажаного результату і резолюцію не приймуть – РФ все одно віддалиться від бажаного послаблення санкцій.

Читайте все новости по теме "Аннексия Крыма" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости