УкрРус

Як ООН реагуватиме на заяви Путіна щодо Криму

17.7т

Заява представника України в ООН Володимира Єльченка щодо можливості скликання Ради Безпеки ООН через дії РФ у Криму в першу чергу спрямована на те, щоб привернути увагу міжнародної спільноти щодо події, яка сталася і необґрунтованих звинувачень з боку РФ.

Про конкретні результати нині говорити ще зарано: не впевнений, що Рада Безпеки зможе ухвалити резолюцію, оскільки Росія має в ООН потужні позиції (це пов’язано з тим, що Російська Федерація є постійним членом ООН і має право ветувати будь-яке рішення). Відтак, передбачити конкретний результат практично неможливо як і надіятись на ухвалення адекватного документа після засідання.

Цей крок України можна назвати частиною дипломатичної боротьби за повернення тимчасово окупованих територій, в тому числі і Криму. Про те, що нам слід частіше використовувати політико-дипломатичні важелі ще заявляв президент, а також Міністерство закордонних справ. Тобто, заява Єльченка є ефективною та своєчасною і, відверто кажучи, це добре, що українська сторона відреагувала на інцидент досить швидко. Зволікання не дало б бажаного ефекту, на який розраховує нині Україна.

На сьогоднішній день ООН в цілому, а також Рада Безпеки стали, як на мене, своєрідним дискусійним майданчиком. Беручи до уваги те, що нині Росія активно бореться за зняття санкцій (про це свідчить низка резолюцій у тій же Франції, парламенті Бельгії, а також візит французьких парламентаріїв до Криму, який нещодавно відбувся), дипломатичні кроки України дуже доречні. Гадаю, навіть, якщо засідання Радбезу й не дасть бажаного результату і резолюцію не приймуть – РФ все одно віддалиться від бажаного послаблення санкцій.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Подписывайся на "Обозреватель" в Facebook Messenger, чтобы быть в курсе главных событий Украины и мира https://m.me/obozrevatel

Наши блоги