, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Незабаром за кордоном шукатимемо комбайнерів і трактористів

13.4т

Незабаром шукатимемо за кордоном не лише міністрів і губернаторів, але й комбайнерів і трактористів.

1 вересня в Україні відкриють двері приблизно 790 навчальних закладів професійно-технічної освіти, в яких навчатимуться майже 300 тисяч учнів. Втім, чи закінчать вони навчання, чи отримають дипломи і чи здобудуть робітничу професію - не відомо. Насамперед через те, що уряд змінив порядок фінансування професійно-технічної освіти. Цього року фінансування ПТУ і коледжів Кабмін переклав на місцеві бюджети. Тому в агросекторі, крім відсутності доступних кредитів, державної підтримки та обґрунтованих цін на продукцію, назріває ще одна серйозна проблема - відсутність кваліфікованих кадрів. Фінансування закладів профтехосвіти з місцевих бюджетів означає фактичне їхнє закриття, що призведе до зростання безробіття і відтоку робочої сили за кордон. Адже грошей у місцевих бюджетах на профтехосвіту немає.

Хто навчається в таких закладах? Це діти з малозабезпечених сімей, діти-сироти, діти-інваліди, які хочуть здобути трудові професії. Більшість учнів ПТУ саме з сільської місцевості. У їх родин нема змоги відправити дитину на навчання у виші України чи лондонські коледжі. Не кожен може запхнути свого "обдарованого" синочка депутатом у Верховну Раду. Тому для них ПТУ, коледжі - єдиний шанс здобути освіту, професію, аби потім можна було прогодувати себе і свою сім’ю.

Після наших протестів і пікетування Кабміну освітянами уряд змушений був виділити субвенцію. Але вона покриває менше третини необхідних витрат. Я переконаний: без належного фінансування ПТУ закриються. Через 2-3 роки ми отримаємо тотальну відсутність спеціалістів. На жаль, чиновники не розуміють наслідків таких рішень. Крім того, недофінансування профтехосвіти спричинить і відтік педагогічних кадрів. Адже якщо викладачі ПТУ 3-4 місяці не отримуватимуть зарплати, то вимушені будуть їхати на заробітки за кордон або змінювати професію. Хто навчатиме робітничим професіям дітей завтра, і хто працювати на полях, фермах післязавтра?!

Зрозуміло, що для нинішньої влади підготовка спеціалістів для аграрного сектору і забезпечення роботою українців не є пріоритетом. Але Радикальна партія вимагає, щоб у бюджетній резолюції на 2017 рік, яку у вересні Кабмін повинен подати до парламенту, було відновлено стовідсоткове державне фінансування профтехосвіти. Інакше за 3-4 роки нам доведеться не лише міністрів і губернаторів запрошувати з-за кордону, але й шукати в Польщі комбайнера, механіка, тракториста, а в Китаї чи Туреччині слюсаря, будівельника, столяра

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги