Чому на вибори йдуть народні депутати, що не будуть працювати у місцевих радах?

Чому на вибори йдуть народні депутати, що не будуть працювати у місцевих радах?

Політичні партії зараз знайшли формулу обману своїх виборців через те, що депутати Верховної Ради очолюють списки до обласної чи міської ради.

У багатьох випадках керівники партій зобов’язали депутатів очолити партійні списки, щоб підвищити рейтинг конкретних політичних сил. В якихось випадках самі депутати вирішили зайвий раз нагадати про себе.

Насправді мова йде про виборчий обман людей, оскільки цілком зрозуміло, що народні депутати не складуть свого мандату і не перейдуть працювати до органів місцевого самоврядування (обласної чи міської ради).

І тут виникає запитання: чи не варто було би у виборчому законодавстві передбачити пряму норму, яка би зобов’язувала кандидата у депутати обласної, міської чи інших рад написати заяву, згідно з якою він мав би брати на себе зобов’язання у разі обрання депутатом цієї місцевої ради скласти з себе повноваження депутата Верховної Ради? І вже, перебуваючи у новому статусі, виконувати свою передвиборчу програму, яку він нині обіцяє на місцевих виборах 25 жовтня?

Ще одна проблема пов’язана більше з моральною та політичною відповідальністю політика.

Так, якщо народний депутат очолює список до місцевої ради і як лідер цього списку не набирає 5% на виборах, то це означає, що на момент необрання депутатом місцевої ради його популярність як делегованого народного депутата не просто суттєво знизилася, а він втратив довіру виборців, які ще рік тому обрали його народним депутатом. А тому з моральної та політичної точки зору він мусив би скласти свій депутатський мандат, а Верховна Рада – призначити позачергові вибори.

За будь-яких обставин, проблема безпосередньої участі народних депутатів в якості кандидатів на посади міських голів, депутатів обласних, міських чи інших рад, залишається такою, що мусить бути чітко врегульована чинним законодавством.

Для прикладу:

  • народний депутат, член партії "Відродження" Антон Яценко очолює список до Черкаської обласної ради.
  • ще один народний депутат з "Відродження" Антон Кіссе очолює список партії "Наш край" до Одеської обласної ради.
  • народний депутат, член БПП Олександр Шевченко очолює список "УКРОПу" до Івано-Франківської міської ради, а також кандидує на посаду міського голови обласного центру;
  • народний депутат, член Радикальної партії Ляшка Ігор Мосійчук очолить список цієї партії до Київради;
  • народний депутат від "Батьківщини" Валерій Дубіль очолює виборчий список цієї партії до Чернігівської обласної ради;
  • народний депутат (позафракційний) Віктор Балога очолить список партії "Єдиний Центр" до Закарпатської обласної ради;
  • народний депутат від БПП Андрій Вадатурский очолить список цієї партії до Миколаївської обласної ради;
  • народний депутат, член фракції "Опозиційного блоку" Серій Ларін очолить список партії на виборах до Кіровоградської обласної ради та інші.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Политический блог