Пройшов Хресний хід, який організував московський патріархат (МП). Що за цим стоїть?

Спробуймо розібратися.

Ніхто ж з нас не сумнівається, що Хресний хід УЦ МП був потрібен Росії?

Але ж для чого?

Думаю, що це не було перевіркою наших правоохоронних органів. З ними і так все ясно – "бледная немочь и организационное бессилие".

Насправді, я думаю, це була "перевірка боєм" сили впливу на український народ інших релігійних конфесій і течій України. Завдання було, найімовірніше, іншим – чи зможуть згуртувати навколо себе вірян УПЦ КП, Католицька церква та інші численні в Україні релігійні структури, чи піде народ до них за порадою в разі незрозумілої загрозливої ситуації, чи зможуть вони оперативно і дієво відреагувати на агресивні та незрозумілі дії "конкурентів" (вибачте на слові).

Не змогли.

І це підтвердило для ФСБ РФ, що вони мають силу в Україні через УЦ МП. Що СБУ України не відслідковує ці процеси, не виділяє загрозливу складову в діяльності церкви з Москви. Що нікому протидіяти цьому елементу гібридної війни в Україні. Ви ж не заперечите, що в РФ все підкорено і контролюється владою та спецслужбами – і церква, і злочинність, і преса?

Ви спитаєте - чому це так важливо?

Спробую пояснити.

Ми ж розуміємо, що зараз в Україні створюється атмосфера страху та невпевненості у майбутньому?

Це і незакінчена війна на Сході, яка вже не так цікава Путіну;

І розгул криміналу та контроль кримінальних авторитетів з Луб’янки ( докладніше про це писав тут і тут );

Це і цинічне підвищення вартості життя українця;

І невіра в можливість держави захистити звичайну людину;

І багато чого іншого…

Куди піде людина, якій нема більше куди йти? Я думаю, що найбільш ймовірно вона буде шукати розради в церкві.

А там її чекає вірний служитель московського патріархату, який підкаже їй, кого проклинати, а кого восхваляти.

Я рік тому подорожував Західною Україною, та був вражений, скільки церков цієї конфесії там. Більшість тих, хто не є католиком, ходить до церков, які належать московському патріархату. А що вже говорити про Схід та Південь…

І я думаю, якщо там буде проголошено, що треба йти не у Хресний хід, а у "хрестовий похід на Київ" - багато хто піде. І їх вже буде не зупинити муляжами бомб з музею МВС.

Впевнений, що саме СБУ повинна була володіти цією інформацією на упередження і спрацювати на нейтралізацію провокації, а не кидати "під МП-танки" поліцію, яка сама не знає на якому вона світі. Добре, що обійшлося без кровопролиття.

Закликаю СБУ зробити серйозні висновки з цієї історії. Щоб ця розвідка боєм не стала ще однією зброєю в гібридній війні з Україною.

P.S. Я прошу вибачити мене, якщо я образив чиїсь релігійні почуття – це не зі зла. Я вірю в Бога, але не дуже розділяю, коли Його ім’я починає слугувати політикам.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги