В епіцентрі корупційного квартирного скандалу опинився один з головних "антикорупціонерів" країни Сергій Лещенко, який придбав квартиру в центрі столиці у престижній новобудові. Ціна такої операції сягнула 7 мільйонів 550 тисяч гривень. За його словами грошима на покупку вони склалися з його дівчиною та взяли у борг половину суми у головного редактора Української Правди Альони Притули. Та чи закінчуються на цьому питання? Давайте розбиратися разом.

Отже почнемо мабуть з вартості подібних квартир у тому самому будинку, де придбав квартиру Лещенко. З відкритих джерел відомо, що комерційна вартість придбаної нерухомості складає близько 12 мільйонів 500 тисяч гривень. Тобто антикорупціонер-правдоруб отримав знижку 40%. 5 мільйонів гривень знижки просто так не дають. Враховуючи, що Лещенко народний депутат. Як на мене це порушення вимог Ст. 364 "Зловживання владою або службовим становищем" Кримінального Кодексу України.

Якщо покопатися в інтернеті, то ми натрапимо на договір купівлі-продажу цієї елітної нерухомості. Одним з фактів, на які я звернув увагу, є перерахування покупцем (Лещенко) грошових коштів зі свого поточного рахунку, який відкрито в ПАТ "СБЕРБАНК" (МФО 320627) продавцю. Це такий собі кінець казочки про "оплату рахунку держказначейству з комісією банку 10 грн", яка гуляла в ЗМІ, як пояснення походу в "Сбербанк" днями.

Кажуть це не єдина нерухомість Сергія. Подейкують, що є різниця між даними у його декларації і Державному реєстрі майнових прав. Це теж кримінальний злочин, якщо звичайно підтвердиться.

Я не буду чіпати джерел доходу Притули, які б дозволяли позичати такі суми. Я просто озвучу питання: чі можуть бути кошти у розмірі майже 4 мільйони гривень важелем тиску на народного депутата України у разі, якщо борг йому віддавати буде просто нічим. Бо якщо йому буде чим віддавати, то питання буде про неправомірну вигоду. Сумніваюся, що заробітна плата народного обранця дозволяє йому віддати позику навіть без процентів.

Як вишенька на тортик: квартира у новобудові потребує ремонту. На майже 200 квадратів він потягне ще тисяч на 100 доларів. З яких джерел їх планує отримати народний слуга і під які відсотки?

Були б "Серьожині казочки" може й смішними, якби він не був народним депутатом і в такий спосіб не ставив під удар увесь український парламентаризм.

Україна за останні роки понастворювала собі антикорупційних інституцій. І до цих створень мав найбезпосередніше відношення Сергій Лещенко – народний депутат України. Тепер всі антикорупційні органи мають змогу пройти тест на зрілість. Звернення до них я вже направив.

Далі буде…

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги