Що відбувається з курсом гривні

16.2т

Девальвація гривні, яку ми спостерігаємо впродовж останніх днів є штучною, нині для цього немає жодних економічних підстав. За загальними законами економіки є три речі, які формують курс будь-яких грошей, в тому числі і гривні:

1. Зовнішньо-торгівельний баланс (експортний-імпортний);

2. Платіжний баланс, який враховує і прямі фінансові потоки;

3. Державний борг.

В Україні за останній рік всі ці показники є високими. Зокрема, за підсумками першого півріччя 2016 року коофіцієнт зовнішньої торгівлі у нас в "плюсі" і становить 1 мільярд 20 мільйонів доларів. Це стосується і платіжного балансу, який в Україні майже 1 мільярд доларів. Щодо державного боргу, то завдяки міжнародній підтримці цього року ми отримали реструктуризацію зі списанням частини держборгу. Тобто, борг також не тисне на курс гривні. Як бачите, нині у нас є всі підстави не лише для стабільної гривні, а й для її зміцнення.

Чому ж відбувається девальвація? Справа у тому, що уряд завдяки девальвації гривні вирішує два питання: наповнює державний і місцевий бюджети через інфляційний ефект і задовольняє апетит українських фінансових експортно-орієнтованих промислових груп. Ще місяць тому уряд дав зрозуміти, що нас очікує така планова девальвація, позаяк у бюджетній резолюції на 2017 рік спрогнозований курс долара становив 27,2. До слова, під час подачі цієї резолюції курс становив 24,6. Інше питання: як довго триватиме ця девальвація? Нині спрогнозувати це неможливо.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости