УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Андрей Новак
Андрей Новак
экономист

Блог | Що відбувається з курсом гривні

гривня

Девальвація гривні, яку ми спостерігаємо впродовж останніх днів є штучною, нині для цього немає жодних економічних підстав. За загальними законами економіки є три речі, які формують курс будь-яких грошей, в тому числі і гривні:

1. Зовнішньо-торгівельний баланс (експортний-імпортний);

2. Платіжний баланс, який враховує і прямі фінансові потоки;

3. Державний борг.

Читайте: Без паніки: що буде з гривнею

В Україні за останній рік всі ці показники є високими. Зокрема, за підсумками першого півріччя 2016 року коофіцієнт зовнішньої торгівлі у нас в "плюсі" і становить 1 мільярд 20 мільйонів доларів. Це стосується і платіжного балансу, який в Україні майже 1 мільярд доларів. Щодо державного боргу, то завдяки міжнародній підтримці цього року ми отримали реструктуризацію зі списанням частини держборгу. Тобто, борг також не тисне на курс гривні. Як бачите, нині у нас є всі підстави не лише для стабільної гривні, а й для її зміцнення.

Чому ж відбувається девальвація? Справа у тому, що уряд завдяки девальвації гривні вирішує два питання: наповнює державний і місцевий бюджети через інфляційний ефект і задовольняє апетит українських фінансових експортно-орієнтованих промислових груп. Ще місяць тому уряд дав зрозуміти, що нас очікує така планова девальвація, позаяк у бюджетній резолюції на 2017 рік спрогнозований курс долара становив 27,2. До слова, під час подачі цієї резолюції курс становив 24,6. Інше питання: як довго триватиме ця девальвація? Нині спрогнозувати це неможливо.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...