Спадкоємці "совка": де ми можемо виграти, а де програти

Панове, можете мене звинуватити в совковості. Однак скажу таке. Можемо себе тішити, ніби сучасна Українська держава - це спадкоємниця українських державних традицій попередніх віків (ледь не з часів Київської Русі).

Але то, звиняйте, такий собі "опіум для народу". Подібними ідеями ми лише дурим самих себе. Ті давні "державні традиції" пропали, як роса на сонці. Насправді ми ж реальні спадкоємцями УРСР - зі всіма мінусами й плюсами. І наш олігархічний капіталізм - це своєрідне продовження індустріального соціалізму. А поширені агрохолдинги - трансформація колгоспної системи. І свідомість більшості наших людей (особливо тих, кому за 30-ть) - типово совкова. І ставлення в них до життя - совкове. Та й багато що інше.

Хоча той самий совок мав і певні плюси - більш-менш пристойний рівень освіти, культури, медицини, соціального забезпечення. Якраз це, звиняйте, в нас не трансформують, а пускають собаці під хвіст.

Може, треба реально подивитися на наш стан речей. І з"ясувати, де ми, успадкувавши радянщину, можемо виграти, а де програти. Але для цього треба думати.

Легше ж просто проголосити себе спадкоємцями "славних державних традицій".

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости