newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Нові та старі горизонти війни

Нові та старі горизонти війни

Текст перекладений спеціально для сайту "Обозреватель". Оригінал на Rzeczpospolita.

Видео дня

Світ повертається до старих порядків. Дії агресивно налаштованої Росії призвели до "повернення" часів Холодної війни. США вирішили підтримати свого колишнього антирадянського союзника - Пакистан.

Незважаючи на те, що американо-пакистанські відносини мають досить складний "характер" (наприклад, над цією азіатською державою продовжують літати безпілотники), це може виявитися кроком до відродження чогось на кшталт Організації центрального договору, важливою ланкою якого виступав Пакистан.

Однак, таку ініціативу можна вважати запізнілою. Єдиними країнами колишньої Організації центрального договору, які можуть продовжувати співпрацю з американцями, залишилися Туреччина, Пакистан і Бангладеш.

Фото online-mouse.ru. Холодна війна

Великобританія - вже давно не колоніальна держава, яка здатна дозволити собі вести широкомасштабні військові дії у найвіддаленіших куточках світу. Постреволюційний Іран ніколи не був другом Америки, а самі американці власними руками дестабілізували Близький Схід і повернули проти себе арабську громадськість.

Набагато краще влаштувалася Росія. Якщо американці традиційно підтримували хороші стосунки з монархами, то росіяни - з диктаторами. На російській стороні відмітився потужний союзник Іран.

Так що, слова Медведєва цілком відповідають дійсності, холодна війна поряд. Вона "воскресла" на Близькому Сході та набирає потужності в індійському субконтиненті. Європа – не виняток. На жаль, претендує на звання наддержави ЄС, дозволяє обігравати себе в цій грі, як дитину.

Єдина економіка в світі, яка може конкурувати з американською - європейська. Вона має в своєму розпорядженні сучасні технології. Саме Європа, а не граюча м'язами Росія або постійно відсталий Китай, виступає справжнім суперником США. Вашингтон готується до підписання договору про вільну торгівлю з ЄС. Перед укладанням такої угоди варто влаштувати в світі трохи безладу, наслідки якого доведеться "розгрібати" комусь іншому.

Наприклад, головному торговому конкуренту. Можливо, дестабілізація Близького Сходу і міграційна криза, а також показний конфлікт з Росією - це удар, націлений по Європі і покликаний знизити її конкурентоспроможність напередодні підписання договору. Можливо, Росія і Америка лише демонструють боротьбу, а насправді домовились діяти спільно, щоб послабити когось третього.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...