Чи варто українцям боятися масової хвилі звільнень

5.7т

З’явилась інформація, що в Україні прогнозують хвилю масових звільнень. Аналізуючи цю ситуацію, слід відзначити, що у приватній сфері ситуація з наданням роботи краща, аніж у держпідприємствах: зараз ми маємо у тричі більше вакансій, аніж у січні 2015 року. За результатами аналізу останніх 9-ти місяців на першому місці за кількістю вакансій – виробнича сфера. Але справа у тому, що наші приватні підприємства – зазвичай ринково орієнтовані. Вони дивляться на коньюнктуру і стосовно цього виставляють свої вакансії.

Нині у нас існує дефіцит таких професій як швачки, технологи, дизайнери, інженери. Справа у тому, що довгий час ця сфера була в занепаді і батьки не хотіли віддавати дітей вивчати ці спеціальності… Та й взагалі люди тоді розуміли, що тут великої перспективи нема. Втім зараз ситуація змінилася на краще і у нас є дуже багато вакансій.

Повертаючись до теми загрози масових звільнень в Україні, слід відзначити, що це, в першу чергу, стосується великих підприємств (у сфері металугрії, важкого машинобудування тощо). Там, де коньюнктура зовнішніх ринків досить складна і зменшилась вартість продукції.

Ще однією причиною звільнень може бути те, що нині йде автоматизація виробництва (те, що робить декілька людей з лопатами один робот робить краще, швидше і дешевше). Тобто, це все наклалося. Мені здається, що до Центру зайнятості звертаються саме такі підприємства. Гадаю, цей "тренд" розповсюджений у регіонах (Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг тощо).

Та незважаючи на це, у промисловій сфері вакансії є. Роботу надають не лише вітчизняні роботодавці, а й з-за кордону. До прикладу, у західні області України приходять іноземні кампанії, аби відкрити там свої виробництва.

Тобто, як бачите, ситуація виходить дуже різнобарвана: деякі професійні сфери занедбуються через не дуже вдалу загальну політику, а інші навпаки розвиваються через те, що в нас не дуже дорога робоча сила, а також є можливість навчати людей, недорого орендувати приміщення і обладнання тощо.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости